Nauka liczenia

12:10

Czy Wasze dziecko uwielbia zadania, łamigłówki, matematyczne zagadki? A może wręcz przeciwnie? Może nie radzi sobie do końca z matematycznym światem i potrzebuje pomocy po pojąć tą wcale nie łatwą dziedzinę?Mam dzisiaj dla Was książkę tak uniwersalną, że może korzystać z niej każdy: zarówno rodzice jak i nauczyciele, dzieci z problemami z liczeniem i matematyczne bystrzaki. Usiądźcie wygodnie w fotelu i przeczytajcie o książce "Nauka liczenia" Agnieszki Łubkowskiej.

Sama książki nie jest poradnikiem ani podręcznikiem dla rodziców i nauczycieli. Jest skonstruowana w taki sposób by każdy mógł z niej czerpać to co dla niego najlepsze. Na samym początku znajdziemy krótki opis zawartości książki i kilka a tak na prawdę kilkaset słów od autorki. To ważne by poznać jej punkt widzenia na samą publikację. Pracą z nią wtedy staje się łatwiejsza.
Na kolejnych stronach znajdziemy 12 wskazówek "jak pomagać dzieciom z trudnościami matematycznymi". Te wskazówki na pewno pomogą rodzicom w pracy indywidualnej z ich dzieckiem.

Książka  podzielona jest na pięć rozdziałów z czego każdy z nich odpowiada za różne działania. Znajdziemy tutaj: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne.
W każdym dziale znajdziemy ćwiczenia i zabawy na pamięć i koncentrację oraz wyjaśnienie konkretnych działań wraz z przykładami. Znajdziemy w nich również zadania takie jak pisanie cyfr po śladzie czy rozpoznawania nazw liczb. Każdy rozdział dodatkowo zawiera całą masę różnych ćwiczeń i przykładów.

Cała książka jest pięknie zilustrowana, przez wspaniałą Joannę Kłos. Dzięki nie właśnie dzieci liczą w książce makarony, kasztany czy orzechy. Ta książka to 144 kartki dobrej, matematycznej zabawy.


You Might Also Like

6 komentarze

 1. Bardzo fajna książeczka pomyśle o zakupie

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna ksiazka, napewno pomocna.

  OdpowiedzUsuń
 3. O jaka fajna i przejrzysta książeczka, takiej właśnie szukałam

  OdpowiedzUsuń
 4. szkoda, że kiedyś nie było takich książek, wszystko byłoby łatwiejsze

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe