Rodzina? a co to takiego?

19:57

Witajcie,
Dzisiaj sporo zastanawiałam się nad tematem rodziny, a konkretnie nad jej definicją. Jest to spowodowane tym, że kiedy wypełniałam ankietę i Pani spytała mnie o rodzinę odpowiedziałam "TAK"! Było to stanowcze tak, lecz po chwili  Pani spytała mnie ile mam dzieci, na to ja odpowiedziałam, że nie mam. Pani ankieterka oburzona warknęła do mnie: " Skoro nie ma Pani dzieci to tak jakby nie miała Pani rodziny"
To tak jakby mi ktoś zdzielił w twarz! Jak to? -pytałam sama siebie. To mój związek małżeński nic nie znaczy? Mój ukochany mąż i ja nie jesteśmy rodziną?

Według  Encyklopedii PWN no chyba niestety nie jesteśmy:
rodzina, socjol. grupa społ. złożona z małżeństwa i dzieci (także adoptowanych) oraz ogółu krewnych małżonków (są dla siebie powinowatymi).
rodzina w sensie religijnym to: w znaczeniu rel. pojęcie „rodzina” może odnosić się zarówno do podstawowej grupy społ. złożonej z małżeństwa, dzieci oraz ogółu krewnych, tworzących podstawową wspólnotę kultywującą dane wierzenia (w tym sensie rozumienie r. jest związane z przyjmowaną w danej religii koncepcją małżeństwa), jak i całego plemienia bądź całego narodu (np. Izrael jako r. — wspólnota 12 synów Jakuba i wywodzących się od nich rodów), które oprócz funkcji psychospoł. zapewniają także ciągłość przekazu religijnego.

Zmartwiło mnie to bardzo powiem szczerzę bo postrzegałam nas jako rodzinę w pełnym tego słowa znaczeniu tymczasem okazało się, że nasz związek małżeński zasługuje na miano jedynie podstawowej grupy społecznej.

You Might Also Like

2 komentarze

  1. dla mnie moje małżeństwo to jest rodzina. Można mieć trójkę dzieci i nie być rodziną tylko komórką społeczną w której każdy sobie rzepkę skrobie, a można być we dwoje i tworzyć rodzinę jak się patrzy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że ktoś podziela moje zdanie, bo niestety sporo ludzi uważa inaczej:(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe