Czas Honoru

14:44

Skończyłam już czytać rewelacyjną książkę o tematyce wojennej

fotka ze strony wydawnictwa Zwierciadło
Opis "Czas honoru":
Wiosną 1941 r. grupa przeszkolonych w Wielkiej Brytanii polskich żołnierzy Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej została zrzucona na teren okupowanej Polski. Nazywano ich Cichociemnymi. Mieli przeprowadzić w rodzinnym kraju szereg akcji dywersyjnych wymierzonych przeciwko okupantowi i prowadzić walkę o niepodległość ojczyzny. Byli młodzi odważni i wolni. Wolni mimo wojny toczącej się wokół nich. Pięknie żyli i pięknie ginęli. Z godnością. Bronek Janek Michał Władek. Żyli w czasach kiedy życie ludzkie było niemal bezwartościowe a najcenniejszy był honor. To właśnie o ich losach i losach ich najbliższych opowiada Czas honoru. Książka autorstwa Jarosława Sokoła - scenarzysty popularnego serialu Czas honoru. 

Jestem pod ogromnym wrażeniem!  Szczegółowe opisy dosłownie wciągnęły mnie w tamte czasy. Czułam się jakbym chodziła po tamtych ulicach. Polecam wszystkim miłośnikom książek wojennych i nie tylko:)

You Might Also Like

4 komentarze

 1. ja nie lubię książek czytać nie wciągają mnie.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też kiedyś nie lubiłam jak mnie zmuszali do czytania ( czyt. w liceum) teraz kocham książki i w każdej wolnej chwili łapie się za książkę i pochłaniam ją:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki, ale teraz w okresie ciąży unikam takich tematów, zbyt mnie przygnębiają, ale kiedyś na pewno do niej sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam że ona nie jest mocno przygnębiająca. Po prostu pokazuję bardzo obrazowo przeżycia, zadania, życie ludzi z perspektywy różnych postaci: kobiet które kochały, żołnierzy AK, Gestapowców i osób z getta.

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe