Moje Dziecko

14:56

Nie, nie będę tutaj pisać o Ali. Nie jest to tytuł żadnej mądrej książki.
Dziś będzie o pewnej bardzo ciekawej aplikacji.
W takich czasach żyjemy, że smartfony, tablety i inne i-urządzenia są w naszym życiu na porządku dziennym.
Dlaczego nie wykorzystać ich możliwości również do celów mamowo, tatowo, wychowawczych?

Aplikacja ta powstała w oparciu o wydany przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna przewodnik dla rodziców "Pierwsze 2 lata życia dziecka".

Poradnik w całości został przygotowany przez najlepszych polskich lekarzy (prof. Alicja Chybicka, prof. Anna Dobrzańska, prof. Jerzy Szczapa, prof. Jacek Wysocki). Zawarta w nim wiedza jest sprawdzona i potwierdzona medycznie, ale napisana w sposób zrozumiały i przystępny. Wiem bo mam i często do niego zaglądam.

Wracają do samej aplikacji to poruszanie się w niej jest po prostu dziecinnie proste.Aplikacja ta zawiera 4 moduły.


 • Przewodnik to kompleksowe kompendium wiedzy dotyczące profilaktyki zdrowotnej u dzieci, które nie ukończyły jeszcze 2. roku życia. Zawiera 6 tematów głównych, w których po rozwinięciu znajdziemy masę szczegółowych interesujących Nas informacji.
 I tak na przykład w zakładce rozwój znajdziemy informacje dotyczące, tego czy rozwój naszego dziecka przebiega prawidłowo. W zakładce żywienie informacje oraz filmiki dotyczące karmienia piersią a w zakładce szczepienie informacje o dostępnych formach szczepienia dzieci.

 • Dzienniczek dziecka, pozwala zapisać wszystkie zaplanowane szczepienia, zawiera opcję przypominania o umówionych terminach kolejnych szczepień. W module można również zapisać dane związane z rozwojem dziecka, takie jak: wzrost, waga i obwód głowy. Wprowadzone informacje są przetwarzane do postaci wykresu na aktualnie obowiązujących siatkach centylowych.
 • Preparaty – treści zawarte w przewodniku zostały zlinkowane z informacjami o preparatach, z którymi rodzice mogą się zetknąć podczas opieki nad małych dzieckiem. I tak poprzez wybór choroby, pokaże nam się lista dostępnych na nie preparatów.

 • Mój lekarz – moduł umożliwia zapisanie danych swoich lekarzy oraz przeszukiwanie bazy danych teleadresowych lekarzy specjalistów.
Moim zdaniem aplikacja zawiera dużo użytecznych dodatków, m. in: filmiki edukacyjne dot. karmienia piersią, przypomnienia o szczepieniach, siatki centylowe, dzienniczek dziecka itp.
Jest ona świetnym gadżetem, przyjaznym i przydatnym rodzicom, a co również istotne - jest całkowicie bezpłatna.

Od urodzenia się Ali ta aplikacja mi towarzyszy, dzięki czemu wszystkie dane mam w jednym miejscu, siatki centylowe generuję sobie po każdym pomiarze Ali i nie mam opcji żebym zapomniała o szczepieniu:)

Aplikację na Androida można pobrać TUTAJ, natomiast na iPhona TUTAJ

Serdecznie polecamy i pozdrawiamy,

You Might Also Like

14 komentarze

 1. Wygrałam kiedyś u Hafiji taką książeczkę.
  Jeśli któraś mama jest chętna to wyślę, bo ja już przeczytałam. Pisać na priv :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam tą aplikację, rzadko korzystam. Ale ostatnio potrzebowałam pesel małego i się przydała, bo miałam tam wklepany :)

  OdpowiedzUsuń
 3. baaardzo interesująca aplikacja. nie slyszałam o niej

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie to wygląda, już instaluję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że powstają takie przydatne aplikacje, a nie kolejne głupoty, ale jakoś wolę tradycyjną książkę-poradnik :)

  OdpowiedzUsuń
 6. tez wole tradycyjne ksiazki ale ta wyglada ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna aplikacja, choć ja nie mam potrzebnego sprzętu :P Ale książeczkę posiadam już długo :) Czekam na mail w sprawie wygranego konkursu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. o już pobieram i oblukam w chwili wolnego :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe. Jednak ja wolę przeszukiwać neta jak już czegoś potrzebuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem jednak nie zawsze jest możliwość skorzystania z internetu

   Usuń
 10. O, przyda się, zwłaszcza w temacie rzeczy, które trzeba pamiętać a nie zawsze ma się pod ręką. Póki co u nas 3G jako tako chodzi, więc da się uruchomić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe