Porozmawiajmy o ubezpieczeniach

16:39

Kiedy byłam w ciąży to czułam się bezpiecznie jeśli chodzi o kwestie finansową. Zaraz po ślubie namówiłam męża na wykupienia dla nas ubezpieczenia grupowego u niego w firmie, no bo nigdy nic nie wiadomo.
Teraz kiedy jesteśmy we trójkę za każdym razem gdy P. jedzie w delegację to drżę.
Boję się zwyczajnie, że będzie miał wypadek albo coś innego mu się stanie.

Ubezpieczenie, to kupowanie spokoju i poczucia, że w sytuacji, gdy spotka nas coś złego, możemy liczyć na wsparcie finansowe. Warto o tym porozmawiać zwłaszcza, gdy dokonuje się jakaś ważna zmiana w naszym życiu np. powiększenie rodziny. 
Jednak o co pytać? 

Przedstawiam Wam grafikę, która w pięciu krokach pokazuje, w jaki sposób rozmawiać z doradcą o ubezpieczeniu na zdrowie i życie. 
Grafika ta pokaże Wam jak przygotować się do rozmowy z doradcą ubezpieczeniowym, o co zapytać, jakie ewentualności i rozwiązania wziąć pod uwagę.
 
Zachęcam również do odwiedzenia strony: https://www.aviva.pl/glosrozsadku.html

 Mam nadzieję, że Wam się przyda.

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Bardzo przydatna ta grafika! Często nie wiemy, o co pytać doradcę i wybieramy takie ubezpieczenie, jakie on zaproponuje a to nie zawsze najlepsze rozwiązanie dla nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, zę komuś się przydała

   Usuń
 2. bardzo przydatna kampania :-))

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ważne informacje.
  ubezpieczenie to podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie jakoś średnio przekonują ubezpieczenia jeszcze powiedzmy że zdrowotne ma sens (choć ma tyle kruczków prawnych że czasami ciężko z wypłatą) tak ubezpieczenia mające zapewnić dzieciom lepszą przyszłość są dla mnie bez sensu naprawdę nie znam osoby która dobrze na tym wyszła a zawsze na początku wszyscy opowiadają jak to będzie pięknie a później wychodzi jak zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybierając program dla dziecka, którego celem jest zabezpieczenie jego lepszej przyszłości powinniśmy zwrócić uwagę czy podpisujemy umowę "tylko inwestycyjną" czy raczej "ubezpieczeniowo-inwestycyjną".
  Przy pierwszym rozwiązniu zyski pojawiają się dosyć szybko.
  W drugim typie umowy część składki jest opłatą za ubezpieczenie (np. gwarancję wypłaty wysokiej sumy w przypadku trwałej niezdolności do pracy rodzica, który opłaca składkę) i w takiej sytuacji patrząc na wartość zgromadzonych środków po 4-5 latach możemy wstępnie ocenić , że to się "nie opłaca" (porównując kwotę wpłaty i wartość polisy).
  Warto przed podjęciem decyzji o zakupie umowy dla dziecka poznać szczegóły różnych rozwiązań i wybrać to, które najlepiej pasuje do naszych oczekiwań.
  Pozdrawiam, Wojtek Kopacz doradca Aviva.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze przygotowana i na pewno bardzo przydatna infografika. Szkoda, że nadal tak mało ludzi poświęca czas na zapoznanie się z takimi podstawowymi informacjami na istotne tematy, które przecież dotyczą każdego z nas. Mam nadzieję, że właśnie przy pomocy dobrze przygotowanych materiałów uda się nieco poszerzyć świadomość społeczną. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe