Porozmawiajmy o ubezpieczeniach
16:39Kiedy byłam w ciąży to czułam się bezpiecznie jeśli chodzi o kwestie finansową. Zaraz po ślubie namówiłam męża na wykupienia dla nas ubezpieczenia grupowego u niego w firmie, no bo nigdy nic nie wiadomo.
Teraz kiedy jesteśmy we trójkę za każdym razem gdy P. jedzie w delegację to drżę.
Boję się zwyczajnie, że będzie miał wypadek albo coś innego mu się stanie.
Ubezpieczenie,
to kupowanie spokoju i poczucia, że w sytuacji, gdy spotka nas coś
złego, możemy liczyć na wsparcie finansowe. Warto o tym porozmawiać
zwłaszcza, gdy dokonuje się jakaś ważna zmiana w naszym życiu np.
powiększenie rodziny.
Jednak o co pytać?
Przedstawiam Wam grafikę, która w
pięciu krokach pokazuje, w jaki sposób rozmawiać z doradcą o
ubezpieczeniu na zdrowie i życie.
Grafika ta pokaże Wam jak przygotować się do rozmowy z doradcą ubezpieczeniowym, o co zapytać, jakie ewentualności i rozwiązania wziąć pod uwagę.
Zachęcam również do odwiedzenia
strony: https://www.aviva.pl/
8 komentarze
Bardzo przydatna ta grafika! Często nie wiemy, o co pytać doradcę i wybieramy takie ubezpieczenie, jakie on zaproponuje a to nie zawsze najlepsze rozwiązanie dla nas.
OdpowiedzUsuńCieszę się bardzo, zę komuś się przydała
Usuńbardzo przydatna kampania :-))
OdpowiedzUsuńbardzo ważne informacje.
OdpowiedzUsuńubezpieczenie to podstawa.
A mnie jakoś średnio przekonują ubezpieczenia jeszcze powiedzmy że zdrowotne ma sens (choć ma tyle kruczków prawnych że czasami ciężko z wypłatą) tak ubezpieczenia mające zapewnić dzieciom lepszą przyszłość są dla mnie bez sensu naprawdę nie znam osoby która dobrze na tym wyszła a zawsze na początku wszyscy opowiadają jak to będzie pięknie a później wychodzi jak zawsze.
OdpowiedzUsuńWybierając program dla dziecka, którego celem jest zabezpieczenie jego lepszej przyszłości powinniśmy zwrócić uwagę czy podpisujemy umowę "tylko inwestycyjną" czy raczej "ubezpieczeniowo-inwestycyjną".
OdpowiedzUsuńPrzy pierwszym rozwiązniu zyski pojawiają się dosyć szybko.
W drugim typie umowy część składki jest opłatą za ubezpieczenie (np. gwarancję wypłaty wysokiej sumy w przypadku trwałej niezdolności do pracy rodzica, który opłaca składkę) i w takiej sytuacji patrząc na wartość zgromadzonych środków po 4-5 latach możemy wstępnie ocenić , że to się "nie opłaca" (porównując kwotę wpłaty i wartość polisy).
Warto przed podjęciem decyzji o zakupie umowy dla dziecka poznać szczegóły różnych rozwiązań i wybrać to, które najlepiej pasuje do naszych oczekiwań.
Pozdrawiam, Wojtek Kopacz doradca Aviva.
Dobrze przygotowana i na pewno bardzo przydatna infografika. Szkoda, że nadal tak mało ludzi poświęca czas na zapoznanie się z takimi podstawowymi informacjami na istotne tematy, które przecież dotyczą każdego z nas. Mam nadzieję, że właśnie przy pomocy dobrze przygotowanych materiałów uda się nieco poszerzyć świadomość społeczną. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.
OdpowiedzUsuńDziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.
Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.