Seria Emilka Piórko i...

22:26

Czy istnieje na tym świecie kobieta, która kiedyś choć przez chwilkę, choć przez jeden dzień nie chciałaby być wróżką czy księżniczką. Chyba nie ma. Nawet ja, dziewuszysko chodzące po drzewach i biegające po warmińskich lasach wielokrotnie oczyma wyobraźni widziałam siebie w pięknej (niekoniecznie różowej ) sukni na jakimś balu, lub po prosu w pięknych pantofelkach. Fascynację wróżkami spotęgowała postać Dzwoneczka z Piotrusia Pana. Świetne miała skrzydełka.

Jak się okazuje świat wróżek może być bliżej niż się nam wydaje. Pewnego dnia przekonuje się o tym tytułowa Emilka Piórko.
"Emilka Piórko i zaczarowane drzwi"

Tytułowa Emilka Piórko to dziesięcioletnia dziewczynka, która wraz z rodzicami, siostrami bliźniaczkami i młodszym bratem mieszka w pięknym domu. Jej życie jest pozornie normalne. Mama projektuje stroje, tata pisze horrory, a jej rodzeństwo chodzi do szkoły. Ona sama uwielbia piec ciasta.
Jednak pewnego dnia Emilka zaczyna zauważać, że coraz bardziej różni się od swojej rodziny. A to włosy nie takie, a to nos do nikogo nie podobny. Wraz z jej wątpliwościami do jej życia zaczynają wkradać się dziwne sny, wizje czy inne do tej pory niespotykane dla Emilki wydarzenia.
Te i kilka innych wydarzeń sprawiają, że Emilka poznaje od dawna skrywaną przed nią tajemnicę rodzinną. W konsekwencją tych wiadomości Emilka znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie, który dodatkowo potęguje kryzys tożsamości tej dziewczynki.

"Emilka Piórko i tajemnicze lustro" 

To kolejny tom przygód o Emilce, dziewczynce, której życie stanęło do góry nogami. Książka rozpoczyna się w momencie gdy Emilka poznaje prawdę o sobie i swojej rodzinie. Wydarzenia jakie temu towarzyszyły powodują, że dziewczynka zaczyna uczyć się i poznawać światy w jakich przyszło jej żyć i funkcjonować.
Emilka wciąż w snach przenosi się w niebezpieczne dla niej krainy i nawet jej mama nie jest w stanie temu zapobiec.
Pewnego dnia na wycieczce do muzeum coś dziwnego odciąga jej uwagę od grupy. Chęć pomocy powoduje, że Emilka w tajemnicy przed całą rodziną po raz kolejny pakuje się w kłopoty.


Seria książek o Emilce i jej przygodach to 4 tomy książek wydanych na szarym papierze. Duża czcionka i krótkie rozdziały powodują, że nie wiadomo kiedy kończy nam się książka. To świetna historia zawierająca wiele życiowych prawd i pokazująca do czego zdolna jest zagubiona dziewczynka. Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom literatury młodzieżowej.

Za książeczki dziękuję wydawnictwu Znak Emotikon

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Ja zawsze chciałam być księżniczką, ale w pewnym okresie życia byłam przekonana, że jestem elfem ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe