Miś, Tygrysek i nowi przyjaciele

17:56

Miś i Tygrysek to przyjaciele jakich mało. Ich przygody od wielu lat niezmiennie uczą i bawią dzieci na całym świecie. Wszystko to za sprawą Janoscha, który doskonale zadbał by żadne dziecko nie nudziło się przy tych opowieściach. Dodatkowo stworzył nietuzinkowe postaci Misia i Tygryska, które możemy już oglądać zarówno na ubraniach jak i akcesoriach dla dzieci.
 Wraz z nadejściem jesieni Wydawnictwo Znak sprawiło nam ogromną niespodziankę. Ukazały się nowe przygody Misia i Tygryska oraz dotąd niepublikowane po polsku opowiadania oraz wiesze. Wszystko to znajdziecie w książce "Miś, Tygrysek i nowi przyjaciele".
Książkę otwiera opowiadanie o wyprawie Misia i Tygryska do wujka Puszkina - "Wujek Puszkin, dobry niedźwiedź". Pewnego dnia parę przyjaciół odwiedza Zając pocztowy z listem od wujka Puszkina. W liście tym przyjaciele dowiadują się, że wujek Puszkin wybrał się w podróż w poszukiwaniu szczęścia całego świata. Zaprasza on ich na spotkanie do Hamburga. Miś i Tygrysek pakują to co najcenniejsze i wyruszają w podróż pełną przygód. Po drodze spotykają wielu mądrych towarzyszy.
Dzięki nim Miś i Tygrysek dowiedzieli się co znaczy  dewiza, że Sokrates był kretem, co to jest widokówka, do czego służy recepcja i skąd się wzięło słowo telewizja.
Opowieść ta w zabawny sposób przekazuje wiele życiowych mądrości.

"Mały zajączek wielkim bohaterem" to druga część książki, która zawiera najpiękniejsze opowieści i wierszyki o zajączkach. Małe zajączki zapraszają nas do świata zajęczych przygód .

W książce urzekły mnie ilustracje, które wykonane są przez autora. Cała książka wydana jest pięknie. Twarda okładka w żywym kolorze zdecydowanie przyciąga wzrok. Do tego grube kartki z papieru kredowego świetnie nadają się do małych łapek. Dodatkowym atutem książki są zaokrąglone strony.

Cała seria składa się z trzech tytułów: Miś, Tygrysek i nowi przyjaciele, Miś i Tygrysek idą do szkoły oraz Panama.


Miś, Tygrysek i nowi przyjaciele
tekst i ilustracje: Janosch
przekład: Emilia Bielicka
wydawnictwo Znak emotikon, Kraków 2014

Mam również coś dla Was - rabat 30% na książki Wydawnictwa Znak Emotikon. Wystarczy wejść na stronę sklepu z tego LINKU i wpiszecie podany w nim kod rabatowy, a dostaniecie rabat 30%. Prawda, że fajnie? :)

You Might Also Like

3 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe