O czym śpiewa Ala

18:40

Rozgadała nam się Ala na całego. Przez 14 dni byłam z nią non stop. Każde 24h były nasze, a ja nie mogłam się nadziwić jak córka moja z każdym dniem wypowiadała coraz więcej słów. Oczy wychodziły mi z orbit, a szczękę zbierałam z podłogi.

To nie są już tylko pojedyncze słowa rzucane nieświadomie w naszą stronę. Ala coraz częściej sensowanie wyraża swoje zdanie. Opowiada coś, śpiewa, woła nas i musztruje otoczenie :)I tak ostatnio mówi do mnie: "Mamo pa, o tam, tata" i pokazuje na zdjęciu swojego tatę.

Często też rzuca do nas: "Mamo/Tato oddaj" albo "Mamo oć, oć mamo" ( mamo choć)

Śpiewa też sobie piosenki : "Aaaaa laalalala rere kum kum, rere kum kum bach!". 

Dziś natomiast jak szłyśmy do żłobka podśpiewywała coś w stylu: " Lalalal mama moja, lalala moja mama" i klaskała w rączki.

Taka gadułka nam rośnie mała. co już potrafi poprosić o jedzenie lub wodę, woła kotka i nieźle się awanturuje powtarzając głośne "nununu"You Might Also Like

17 komentarze

 1. Już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła jej posłuchać na żywo ;)
  Ja ostatnio w sklepie od Emilii usłyszałam "Mamo możesz mi kupić te rajstopy ale ja i tak w nich nie będę chodzić" - czasem tęsknię za tym gdy za dużo nie mówiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super ! Moja Córeczka to też gaduła,mówi już wszystko i ładnie zdaniami . Gaduła na całego :) Czasem tak jak piszesz zadziwi człowieka na maksa , staram się zapisywac gdzieś te zdania ,by potem móc wrócic ,nagrac ,ale myślę ,że najważniejsze ,że jestem 24 na 24 z Nią i jestem tego wszystkiego świadkiem :)
  Gaduły rosną nam ;)http://swiatamelki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas też zaczęło się śpiewanie w stylu "lalalla" :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. a to prawda, czasami dzieci palną jakims tekstem, że szczena opada ;)
  zuch Alunia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Wspaniałe chwile!To wszystko jeszcze przed Nami, choć Oluś już zaczyna podśpiewywać aaa aaa aa i mówić mama, baba, dada itp, choć tata jeszcze mu nie wychodzi. Ostatnio nawet raz wyrwało mu się kaka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko przed Wami w takim razie:) Będzie pięknie!

   Usuń
 6. spoko poczekaj jeszcze trochę dopiero będzie wesoło...moja siadła ostatnio na nocniku i krzyczy do mnie że "właśnie zrobiła bardzo imponującą kupę"....

  OdpowiedzUsuń
 7. Hehe no to już wesoło tam macie. Nasza też pomału coś tam po swojemu powie, ostatnio lubi powtarzać słowo dom :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Duma Mame rozpiera nie bez powodu :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Heh, czytam i wspominam jak moja 4-letnia już gaduła uczyła się mówić. Jak wymyślała swoje słówka i w ogóle. Oczywiście cieszę się, że umie już mówić "normalnie", ale jednak się do takich rzeczy tęskni. Zwłaszcza, że dzieci tak szybko rosną...

  OdpowiedzUsuń
 10. Why people still use to read news papers when in this technological globe all
  is presennted on web?

  Feel free to surf tto my web page - obat tidur

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe