Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

14:12

Tyle się mówi o prawach człowieka i prawach dziecka a wciąż zewsząd dochodzą nas słuchy o zaniedbania, problemach, maltretowanych dzieciach. Codziennie coś okropnego przydarza się małym ludziom. Codziennie ich bliscy zamiast chronić je, być przy nich, wspierać i kochać ranią pozostawiając blizny na całe życie. Nie pozwólmy na to! Każde dziecko ma równe prawa, bez względu na narodowość, wyznanie czy kolor skóry. Każdemu dziecku my dorośli powinniśmy te prawa zagwarantować. To nasz obowiązek! Chronić je, kochać, otaczać opieką. Wychowywać w poczuciu szacunku, bezpieczeństwa i świadomości własnych praw.

Mam nadzieję, że obchody tego dnia uświadomią dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzega.

20 listopada jest także 25. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka.

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Cudownie, że taki dzień został zatwierdzony.... Jednak przyznam, że wolałabym zaostrzenia prawa w kwestii osób krzywdzących te niewinne istoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też ale wierzę, że i to niebawem się stanie.

   Usuń
 2. Świetny plakat. W 100% zgadzam się z tym, co jest na nim napisane.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe