Płatki śniegu

20:59

Lubię ręczne robótki, niebanalne ozdoby i to, że nie wszystko co jest w moim domu zrobił małe, chińskie łapki. Dlatego w tym roku poza bombkami, cukierkami, szyszkami i suszonymi plasterkami pomarańczy na naszej choince zawisną również wykonane przeze mnie szydełkowe śnieżynki.
diy, crochet free pattern, snowflake

Wzór jest bardzo prosty dlatego nie powinien sprawić problemu nawet niewprawionym jeszcze miłośnikom szydełkowania. Wprowadźmy choć odrobinę białej ( lub pastelowej) magii do tej deszczowej aury.


Śnieżynka ( Snowflake crochet pattern)
Jej wielkość będzie uzależniona od grubości włóczki i szydełka.

Rozpoczynamy od zrobienia łańcuszka z 4 oczeka.
Dołącz do 1-szego oczka łańcuszka z oczkiem ścisłym tworząc krąg

Runda 1:
4 oczka łańcuszka (będą liczyć się jako jako słupek) 2 oczka łańcuszka, słupek, 2 oczka łańcuszka ( 5 razy) do okręgu, zamknąć oczkiem ścisłym do wolnej przestrzeni.

Powinno powstać 6 otwartych przestrzeni.

Runda 2:
Pracujemy w każdej z 6 powstałych przestrzeni.

Pierwszy klaster śniegu: 3 oczka łańcuszka, oczko ścisłe w tej samej przestrzeni, 5 oczek łańcuszka, oczko ścisłe w tej samej przestrzeni, 3 oczka łańcuszka, oczko ścisłe w tej samej przestrzeni.
Kontynuować pozostałe klastry w następujący sposób: *1 oczko łańcuszka, oczko ścisłe do następnej przestrzeni, 3 oczka łańcuszka, oczko ścisłe w tej samej przestrzeni, 5 oczek łańcuszka, oczko ścisłe w tej samej przestrzeni, 3 oczka łańcuszka, oczko ścisłe w tej samej przestrzeni*

I tak w koło.


Mam nadzieję, że ten wzór okaże się dla Was prosty i dzięki niemu stworzycie masę pięknych śnieżynek na swoje choinki.

You Might Also Like

9 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe