Poczytajki pomagajki

20:11

Bardzo często dzieję się tak, że dziecko nie potrafi odnaleźć się w rzeczywistości szkolnej czy przedszkolnej. Nagle z ciepłego domu, gdzie czuł się całkowicie bezpieczny znajduje się w miejscu gdzie nie jest już tylko jednostką. Takie dziecko staje się częścią społeczności i jak to w społeczności bywa może tam zetknąć się ze zjawiskami i zachowaniami, z którymi nigdy się nie spotkał. By pomóc dzieciom oswoić się z różnymi typami zachowań powstała seria Poczytajki pomagajki.Celem serii Poczytajki pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych czy szkolnych, oraz pokazanie im, że z nas jest każdy jest inny a cechy charakteru i wyglądu często decydują o akceptacji nas przez innych, dlatego warto pracować nad sobą. Sukces może przyjść w każdej, nawet najmniej spodziewanej chwili, a dzięki przyjaciołom nasze życie staje się lepsze i ciekawsze.
W nasze łapki kochające książki wpadły, z sześciu obecnie istniejących w serii książek, cztery z nich.

"Sama. Listy z piwnicy" to książka o pewnej bardzo samotnej dziewczynce, której rodzice są w separacji. O jej mamie, która nie umie sobie poradzić z samotnością. O tacie, do którego Sama bardzo tęskni. I o tym, że czasem zabawki są lepszymi przyjaciółmi niż dorośli. A przede wszystkim o tym, że czasem warto powiedzieć przepraszam.
Sama listy z piwnicy to świetna opowieść terapeutyczna, która pomoże maluchom poradzić sobie z rozstaniem rodziców. Emocje jakie przeżywa dziecko często są niedostrzegane przez rodziców

Witek "Chorowitek" jest o pewnym chłopcu, który miał pecha, bo często chorował i nie chodził do szkoły, a bardzo tego chciał. I o tym, że w takiej sytuacji trudno jest nawiązać prawdziwą przyjaźń. A przede wszystkim o tym, że zawsze warto próbować.
Kolejna część serii poruszająca niezwykle ważny temat przyjaźni w świecie dziecka. Nawet jeśli na prawdę o nią trudno nie warto nigdy się poddawać. Nigdy nie wiadomo kiedy życie nas zaskoczy, oczywiście pozytywnie.


„Nieśmiałek” to opowieść o pewnym bardzo, bardzo nieśmiałym chłopcu i o pewnej mądrej nauczycielce, która umiała dostrzec talent swojego ucznia i nie kazała mu odpowiadać pod tablicą. Jest to historia o tym, że nawet ktoś bardzo wstydliwy może mieć wielu przyjaciół, że każdy ma coś ciekawego do powiedzenia, nawet jeśli nie lubi tego mówić na głos. A przede wszystkim o tym, że każdy z nas ma jakiś talent i że warto go w sobie odszukać.

„ArcyBolek” to opowieść o pochodzącym z rodziny alkoholowej, nieśmiałym chłopcu o imieniu Bolek i jego kolegach ze szkoły. Dzieci instynktownie wyczuwają, że Bolek jest inny i przez to nikt nie chce się z nim zaprzyjaźnić. Pewnego dnia tata Mani dostrzega, że Bolek wspaniale rysuje i zachęca go, i swoją córkę do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Jest to więc opowieść o przyjaźni, współzawodnictwie i sprawiedliwości oraz o tym, że każdy z nas ma jakiś talent i że warto go w sobie szukać i pielęgnować.

Autorzy wszystkich opowiadań to doskonali obserwatorzy dzieci, ich środowiska, problemów i radości; często czerpali z własnych doświadczeń.

To wspaniała seria opowiadająca o przyjaźni, tolerancji, sprawiedliwości i inności nie tylko dla małych i większych dzieci. Muszę przyznać, że ja bawiłam się świetnie czytając te książeczki i na pewno nie raz będę po nie sięgać.

Ala szczególnie ulubiła sobie Bolka, małego artystę, który pięknie rysuje. To chyba przez ten jego rower na okładce :)
Rewelacyjna seria książek. Już nie mogę się doczekać kolejnych części.

You Might Also Like

17 komentarze

 1. Fajną recenzję książeczek napisałaś. Chciałabym się zapytać czy dużo jest treści w książeczkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo jest treści szczególnie w ArcyBolku i Chorowitku, w dwóch pozostałych jest jakby nieco mniej ale też przynajmniej jedna z dwóch stron to tekst. Dodam, że tekst jest duży i spokojnie nadaje się do nauki czytania.

   Usuń
 2. Gdzie Ty wyszukujesz takie fajne książki? ;) Myślę, że warto mieć w swojej biblioteczce książki, które poruszają trudne dla dzieci (i dorosłych) tematy. To ułatwia wyjaśnianie spraw, które w oczach dziecka są bardzo niezrozumiałe i nielogiczne. Ja właśnie choruję na serię książeczek Wojna w oczach dziecka, przygotowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Chyba pora na zakupy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga ja mam tą serię jakbyś chciała ją zobaczyć :) Akurat te książeczki znalazły mnie i to był strzał w 10!

   Usuń
 3. Każda jedna ta książeczka jest ważna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne. Muszę się z nimi zapoznać bliżej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne pozycje! Na pewno warte zakupienia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa jestem treści "Sama w piwnicy". Jak tłumaczą to w książeczce

  OdpowiedzUsuń
 7. Nieśmiałka mieliśmy wypożyczonego z biblioteki :) Bardzo fajna książeczka, muszę poszukać innych z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie, reszta jest równie interesująca :)

   Usuń
 8. Świetna seria.Muszę zapytać w bibliotece czy mają którąś z nich :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w naszej bibliotece ich jeszcze nie widziałam, ale może niedługo będę miała dla Was którąś z tych książeczek :D

   Usuń
 9. Mamy niesmialka... jest świetna. Teraz planuję zakup z tej serii Nowa w przedszkolu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowej jeszcze nie mamy i nie czytałam, ale również jestem jej bardzo ciekawa

   Usuń
 10. Uwielbiam wszelkie książki dla dzieci, które poprzez ciekawą treść i ciekawie wykonane ilustrację uczą o pozytywnych wartościach, pomagają w zrozumieniu świata, a przy tym bawią i sprawiają, że dziecko chętnie po nie sięga ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Poczytajki POmagajki mega seria ! Cudowna i nietuzinkowa. Mamy Zmyślacza i Gadułe. Teraz kolej na Nieśmiałka :)
  taki zbieg okoliczności, ale u nas również zawitały wczoraj te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe