Teksty mojej dwulatki

14:20

Nie wiem czy ta nasza dwulatka jest jakaś nad wyraz rozgadana czy dwulatki po prostu tak mają, że walą prosto z mostu i trafiają bardzo celnie. Czasami jak mi córka zasunie tekstem to nie wiem czy się gdzieś schować czy zwijać ze śmiechu. Podobno takie rozgadane dziecko to ogromny problem dla rodzica. Nie jestem pewna ale odnoszę wrażenie, że to teoria wysnuta przez osoby milczące :P Ja tam jestem bardzo zadowolona


Ala budzi się dziś w środku nocy i mówi do mnie:
"Mamusiu, buziaczka, plosze"
I weź takiej nie daj!

Ala: Mamo pokaż zęby
Szczerzę się do niej szeroko
Ala: Pięęęękne mamusiu, brawo!

Ala: Mamo psujam pieska, psujam pieska.
Ja: I co teraz?
Ala: Jak to co, naprawis!
Czyli matka złota rączka.

Ala: Mamusiu Ty jesteś myszką i tu jest dla ciebie myszka z kredką zieloną
Ja: Dziękuję bardzo córko
Ala: Tak? To teraz oddaj moja myszka!

I to co rozbraja człowieka najbardziej
Przeglądam się w lustrze, brzuch wciągam, mięśnie napinam, by wmówić sobie że nie jest ze mną jeszcze tak źle, miny strzelam, na co Ala się mnie pyta:
"Mamusiu, chce ci się siusiu??" i szczerzy te swoje zęby :) ZAŁAMKA!

I jak tu nie kochać rozgadanej dwulatki?? No jak?

You Might Also Like

14 komentarze

 1. Nie każde dziecko jest rozgadane, ale większość dzieci :) Mój ostatnio o cokolwiek się zapytam mówi "dzisiaj nie", aż boję się jak się nauczy "nie chce mi się" ... :P

  OdpowiedzUsuń
 2. wiesz, też mam córkę, gaduła na maksa!!!! wiem, że czasem potrzebowałabym chwilę spokoju, ale moim zdaniem takie gaduły dadzą sobie radę w stosunkach społecznych, ja tak byłam i nie mam problemów w nawiązywaniu kontaktów, a że mamusia wciąż na wywiadówkach słyszał, że córka owszem pięknie się uczy i oceny ma dobre tylko żeby nie przeszkadzała innym tym swoim gadulstwem.... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dokładnie tak samo. W dzienniczku ciągle były uwagi "Ola, rozmawia na lekcjach" jakoś nie narzekam na problemy z nawiązywaniem kontaktów :)

   Usuń
 3. Ostatni tekst nie do przebicia ;) Ja zawsze byłam przekonana, ze Emilka to gaduła i nikt jej nie przegada - zmieniło się to gdy Fabi zaczął mówić ;) Go przegadać bardzo ciężko ;) Cieszę się jednak bardzo z tego bo ja zawsze byłam małomówna i nieśmiała - dopiero w dorosłym życiu mi się to odmieniło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. no jak?
  uwielbiam dziecięce teksty...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatni chyba najlepszy :P (sorry)... im będzie starsza, tym lepszymi tekstami będzie sypać ;) Teksty mojej 4letniej Igi do poczytania na blogu :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepszy tekst z zębami :) taki komplement od córki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wciąż nie mogę się nadziwić, jak pięknie Ala mówi w tym wieku w porównaniu do Hubisia. No, ale chyba rzeczywiście tak jest, że chłopcy zaczynają wcześniej ruchowo (chodziliśmy w wieku 10 miesięcy), a dziewczynki językowo :-). Ps. Ostatni tekst - nie do przebicia :-).

  OdpowiedzUsuń
 8. A to dopiero początek gadania. Później będzie tylko... lepiej :) Moja Mańka też gada, jak nakręcona i jeśli wdała się w Chrzestnego, to tak jej już zostanie. Nie wiem czy się cieszyć czy płakać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. uwielbiam dziecięce teksty :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak to jak, kochać jeszcze bardziej, podwójnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Haha dobra jest. Polka też tekstami rzuca, aż czasem nie wiem czy śmiać się czy płakać :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Ładne :-) u nas tylko wspaniałe Mamama, Tatata i Bababa.... Ale nie mogę się doczekać tego co u Ciebie - a to raptem za rok...

  Pozdrawiam
  AM

  I zapraszam do mnie
  Radymamy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe