Total(na) porażka

16:04

Jak się okazuje jestem jedną z trzech osób na świecie, które nie znają niedźwiedzia Totala. Skoro tak jest, to znaczy że nie czytałam żadnej książki Kacpra Niewypała. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.
Kacper jest prezesem największej agencji detektywistycznej na ziemi. Ogarnia on swoim biznesowym zasięgiem całą kulę ziemską. To Ci dopiero biznesmen. Do tego jego wspólnikiem jest niedźwiedź polarny.

Kacper Niewypał to niezwykle pomysłowy chłopiec, któremu nuda zdecydowanie nie jest straszna. Nawet fakt, że wyrzucili go ze szkoły nie jest mu straszny a wręcz przeciwnie, jest mu bardzo na rękę.Dodatkowo sympatyczny niedźwiedź Total, przemądrzały kolega Tolo, narzucająca się ze swoją sympatią Malwina Piąstka i wróg numer jeden, Karina Corrida.

Kacper Niewypał Total(na) porażka to już trzecia książka chłopca o wyjątkowej pewności siebie, który uparcie dąży do wyznaczonego celu. Wszelkie zabawne sytuacje, wynikają ze sposobu interpretacji sytuacji przez Kacpra oraz z jego pewności, że to wszyscy są w błędzie. Doprowadza to do szeregu zabawnych sytuacji i splotu zdarzeń o których przeczytacie w książce.

W tej części dochodzi do zaginięcia wykonanego przed laty, roślinkowego cud-projektu. Jest on niezbędny Kacprowi i dzieciom z jego klasy do zaliczenia projektu na biologię. Tak im się przynajmniej wydawało, gdyż mieli nadzieję wykraść nieco jego zawartości. Tymczasem cud-projekt zniknął...

Wewnątrz książki, poza zabawnymi opisami sytuacji, których narratorem jest sam Kacper, znajdziemy szkice autora potęgujące tylko "powagę" sytuacji
Resztę książki możecie podejrzeć TUTAJ

Czytając tę książkę uśmiech nie schodził mi z twarzy. Wiele zabawnych sytuacji i pokrętna logika małego chłopca sprawiły, że oderwałam się nieco od codzienności i uśmiechnęłam pod nosem.
Jest to książka dla dzieci w wieku szkolnym, ale jestem przekonana, ze nie jeden dorosły będzie się świetnie bawił czytając ją.

You Might Also Like

7 komentarze

 1. No to dołaczam do Ciebie i tych, które go nie znają :) Pierwsze na oczy widzę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również pierwsze słyszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jest nas więcej ;) również jej nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pierwszy i trzeci tom, fajne, zabawne :)
  M.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książeczce :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś miałam okazję przeglądać i faktycznie uśmiech z twarzy nie schodzi :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe