Sama w przedszkolu z Dokuczalską

12:37

Na naszych półkach z książkami, mojej i Ali, można znaleźć na prawdę cały kanon różnych książek. Jest klasyka literatury i poezji, książki mało znane, wielu autorów o których w Polsce niewielu rodziców jeszcze słyszało. Są też takie, które są wręcz literackim must have na półce naszego dziecka. Nie zawsze jednak, to co przez ogół chwalone i tak mocno promowane zostaje docenione przez nas lub nasze dzieci. Takie książki też mamy, jednak seria Poczytajki pomagajki zdecydowanie do nich nie należy.

Ala uwielbia Poczytajki pomagajki i sięgamy po nie bardzo często. Ja również muszę przyznać lubię do nich wracać. To są tego typu książki, które swoją mądrą treścią i przystępnie podanym tematem zachęcają do ponownego sięgania po nie.

Dziś pokażę Wam kolejne dwie książki z tej serii:"Nowa w przedszkolu", to książka o pewnej uroczej dziewczynce, której jedno z rodziców pochodzi z Afryki. Jak łatwo się domyśleć Zuri ma ciemną skórę i odróżnia się o innych dzieci w Polsce. Gdy po praz pierwszy pojawia się w przedszkolu liczy na nowe przyjaźnie i wspaniałe przygody. Tymczasem mała Zuri budzi i zainteresowanie, i niechęć rówieśników. To spotkanie to niezła lekcja zarówno dla Zuri jak i jej kolegów z przedszkola. Na szczęście z pomocą przychodzi Pani przedszkolanka i mam Zuri, które biorą sprawy w swoje ręce. Jeśli chcecie się przekonać, jak Zuri zyskała nowych przyjaciół, to koniecznie przeczytajcie tą książkę.

Muszę przyznać, że dawno żadna książeczka dla dzieci tak mnie nie wzruszyła. To świetna opowieść o tolerancji, relacjach między dziećmi i o tym jak wielki wpływ na nasze dzieci ma to co mówimy o innych.


"Dokuczalska", to książka o zupełnie innej wrażliwości. Amelka jest małą psotnicą. Ogromną przyjemność i wielką radość sprawia jej rozrabianie i robienie przykrości swoim kolegom. Dokuczalska stała się postrachem wśród rówieśników. Kiedy jej własne ręce postanawiają dać jej nauczkę, Amelka nagle spostrzega jak bardzo jest samotna i jak krzywdziła inne dzieci.


To na prawdę świetna seria godna polecenia i w dodatku na stronie wydawnictwa jest teraz w promocji. Jeśli chcecie poczytać o innych książkach z tej serii to zapraszam Was: TUTAJ

You Might Also Like

7 komentarze

 1. Ciekawa propozycja :) jest tyle fajnych książek na rynku, a portfel cienki...

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczki dla dzieci mają w sobie urok :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spotkałam się z tymi książeczkami ale wyglądają ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzieś już je widziałam. Z pewnością warto mieć choć jedna z serii. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój Hubiś chociaż starszy delikatnie od Ali, to jednak nie potrafi się jeszcze skupić na książeczkach z tak dużą ilością tekstu. Ale na przyszłość, jak najbardziej będziemy o tych książkach pamiętać. Lubię pozycje z mądrym przesłaniem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno są to piękne książeczki z morałem. Takie najbardziej lubimy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam książeczki z serii poczytajki pomagajki. Mamy dwie z tej serii - Gaduła oraz Zmyślacz. / o której również kiedyś pisałam na swoim blogu /. Przymierzamy się teraz do kolejnej - Nieśmiałek. Dokuczalska - również mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe