Nasze tegoroczne wakacje

12:52

To już dziś. Nie za miesiąc, nie za tydzień a DZIŚ jedziemy na nasze wakacje. Wyczekane i wytęsknione.
Dziś wsiądziemy do autokaru, który powiezie nas przez pół Europy do ślicznej miejscowości Sarande. Wprost do południowej Albanii. Już nie mogę się doczekać.


W domu rozgardiasz i porozwalane rzeczy. Normalny bałagan przedwyjazdowy 3 osobowej rodziny. Jedziemy na dwa tygodnie, nie więc co się dziwić, że bagaży jest sporo. Dodatkowo 2,5 latka na pokładzie dokłada nam tych bagaży na każdym kroku. Wszystko co robię, pakuję, przygotowuję, robię z myślą by umilić jej podróż  by była dla Ali jak najmniej uciążliwa. Czy nam się uda? Mam nadzieję, że po powrocie będę mogła napisać Wam co pomogło mi umilić jej podróż.

"Saranda położona jest w południowej części Riwiery Jońskiej i jest największym, jednocześnie najbardziej znanym nadmorskim kurortem Albanii. Charakteryzuje się amfiteatralnym rozłożeniem na stokach wzgórz opadających spokojnie ku szerokiej zatoce Gjiri i Sarande, w której panuje przyjemny morski klimat. Saranda to miejscowość z dwoma głównymi plażami oraz bogatą i ciągle rozwijająca się infrastruktura turystyczna. Do przechadzek zaprasza biegnąca wzdłuż zadbanej, piaszczysto-żwirowej plaży promenada ze szpalerem palm. Zatokę tworzy szeroki pirs z bocznym falochronem otaczającym przystań jachtową, który zarazem rozdziela plaże na wschodnią i zachodnią, przy której wznosi się dawna turecka wieża strażnicza, a zamyka ją szeroki cypel z niewielkim portem i przystanią promową. Za półwyspem, na którym znajduje się zachodnia część miasta, kryje się kolejna, wąska zatoka z niewielkim portem wojennym. Nie lada gratką dla turystów chcących zwiedzić okolice Sarandy jest bliskość słynnej greckiej wyspy Korfu, z którą miasto posiada liczne połączenia promowe, jak również znajdujące się w pobliżu starożytne miasto Butrint, które W 1992 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Wśród pozostałych atrakcji okolic należy zaliczyć m.in. malowniczą miejscowość Himare, osada Borsh z ruinami zamku Sopot oraz "Niebieskie Oko" - czyli źródło bijące błękitną barwą wody z głębokiej na ok. 20-45 m niszy skalnej tworząc iluzję źrenicy z tęczówki oka."

Więcej, dużo więcej opiszę Wam po powrocie :)

Jeśli chcecie wybrać się do Albanii to koniecznie zajrzyjcie TUTAJ

You Might Also Like

7 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe