Jestem tatą! + KONKURS

19:23

Macierzyństwo w dzisiejszych czasach zdominowało życie rodzinne. Szumnie mówi się o tym jak ważna jest rola matki w życiu pociechy spychając rolę ojca na drugi a często nawet trzeci plan. Na szczęście coraz częściej obserwuje partnerski model rodzicielstwa i ojców coraz bardziej świadomych swojej roli w życiu i wychowaniu swoich dzieci. Dziś TATA to nie tylko dawca nasienia i żywiciel rodziny, rola ojca zmieniła się diametralnie. Na szczęście ich samych i ich pociech.

Dwunastu znanych mężczyzn podzieliło się  swoimi osobistymi doświadczeniami. Opowiedzieli o tym jak sobie radzą i nie radzą z rolą ojca oraz jak się w tej roli czują. Wśród bohaterów tego zbioru są: aktorzy, dziennikarze, filozof, dwóch pisarzy, muzyk i psycholog. Rozmawiają o miłości do dzieci, lękach, dojrzewaniu do ojcostwa, o rodzinie. Bardzo otwarcie dzielą się wątpliwościami i lękami, ale też przekonaniem, że bycie ojcem to jedna z najważniejszych ról w życiu. I jedno z najpiękniejszych, choć trudnych doświadczeń. 
Książka to pochwała ojcostwa w każdej postaci: tradycyjnego i nowoczesnego, w rodzinie pełnej, rozbitej, patchworkowej i adopcyjnej, wobec śmierci i niepełnosprawności swojego dziecka. Bo dzisiaj już wiadomo, jak ważna jest relacja z ojcem. I jak bardzo potrzebna, by w przyszłości móc tworzyć bliskie więzi, odnaleźć się w życiu i czuć się bezpiecznie.

Dwunastu mężczyzn, dwanaście poglądów na życie, dwanaście opinii na temat ojcostwa. "Jestem tatą" to świetna lektura nie tylko dla kobiet, wręcz jest idealnym prezentem dla ojca Waszych pociech. Tą książkę po prostu trzeba przeczytać.

Już dziś zapraszamy Was na konkurs na naszym FB:https://www.facebook.com/Rodzinka.z.innego.swiata/photos/a.264888880255834.60762.264876180257104/975265285884853/?type=3&theater

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Oczywiście, nie można ograniczać rodzicielstwa wyłącznie do matek. Rola ojca również jest ważna. To na nim opiera się rodzina, to on powinien wspierać kobiety :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś na zajęciach wykładowca powiedział nam, że najlepsze co tata może zrobić, to bezgranicznie kochać matkę swoich dzieci. W sumie coś w tym jest, dobre wzorce dają łatwiejszy start. Szkoda, że nie zawsze tak jest. Mimo to panowie powinni pamiętać, że ich rola jest ważna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panowie powinni o tym pamiętać, ale często Panie powinny sobie o tym przypomnieć. Wszak dziecko nie jest tylko mamusi, a obojga rodziców :)

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe