Moja pierwsza mitologia

20:49

Zawsze lubiłam mitologię. Już w szkole podstawowej kiedy pierwszy raz miałam z nią styczność zafascynowała mnie. Być może jest to kwestia zamiłowania do legend i równego rodzaju opowieści. Do tego ostatnio bombardują mnie w telewizji filmowe ekranizacje różnego rodzaju mitów. Starcie Tytanów, Legenda Herkulesa czy sławna Troya wszystko to spowodowało, że znów sięgnęłam po mitologię. Tym razem była to jednak mitologia nieco inna od tej Parandowskiego. To mitologia dla dzieci napisana przez Katarzynę Marciniak.

Katarzyna Marciniak przyłożyła się bardzo. "Moja pierwsza mitologia" to dwa tomy przystępnie opracowanych najważniejszych mitów z mitologii grackiej i rzymskiej. Świetnie opracowane i zabawnie przedstawione historie doskonale nadają się już dla przedszkolaków i starszych dzieci.

Pierwszy tom otwiera historia powstania ziemi, bo jak wszyscy wiemy na początku był Chaos, który posprzątała Gaja.


Dalej poznajemy Zeusa w kozim żłobku i historię o rogu obfitości. Jest też Herakles na lekcji matematyki i wielu innych bogów i herosów.


W książkach tych znajdziecie przekazywane z pokolenia na pokolenie prawdy życiowe i wartości, które warto zaszczepić w dzieciach już od najmłodszych lat. Do tego przystępne i świetnie opracowane tłumaczenia najpopularniejszych związków frazeologicznych takich jak: "róg obfitości", "marsowa mina" czy "po nitce do kłębka".
Dodatkowo każdy mit porównany jest do historii z współczesności w taki sposób by nasz maluch mógł skojarzyć sobie analogię sytuacji czy pewnych zachowań. To świetnie oddaje jak wiele sytuacji z naszego życia codziennego ma swoje odzwierciedlenie w mitologii.
Wszystko to okraszone jest pięknymi, w moim mniemaniu  ilustracjami  Marty Kurczewskiej.

Serdecznie polecam Wam to dwutomowe wydanie mitologii. Muszę Wam się przyznać, że Moja pierwsza mitologia stała się nie tylko lekturą na dobranoc dla Ali ale i moją lekturą do kawy.

Dane techniczne:
tytuł: Moja pierwsza mitologia księga I i II
autor: Katarzyna Marciniak
forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda 
ilustrator: Marta Kurczewska
rok wydania: 2016
liczba stron: 272
format: A 5

You Might Also Like

3 komentarze

  1. Bardzo ciekawa książka, lubiłam kiedyś mitologię, teraz już niestety niewiele pamiętam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To ta książka jest świetną pozycją do przypomnienia sobie najważniejszych zagadnień dotyczących mitologii

      Usuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe