Będę twoją super bohaterką

15:41

Żyjemy w dziwnych czasach. My kobiety chcemy rządzić światem, wspinać się na szczyty i być królowymi życia. Chcemy być całkowicie samodzielne i niezależne. Chcemy przenosić góry, dźwigać ciężary swoje nie koniecznie innych. Nie chcemy pomocy, odrzucamy pomocne dłonie, negujemy komplementy, odrzucamy swoje dziedzictwo. Kto nas do tego popycha?

 dc super hero girls, batgirl, poison ivy, mattel, warner bross

Chłopcy mają swoich superbohaterów. Mają Batmana, Spidermana i inne postacie z grupy Avengers, a co mają małe dziewczynki? Dlaczego one nie mogą mieć swoich super kobiet, bohaterek na miarę XXI wieku? Czy to kolejna z płaszczyzn na której mężczyźni boją się oddać nam pałeczkę? Czy w świecie super bohaterów jest miejsce na super bohaterki?Oczywiście, że jest! Jest i to bardzo dużo miejsca. A zrobił je sobie bohaterki Super Hero High.
Dla małych i większych dziewczynek powstała seria DC Super Hero Girls od Mattel na licencji Warner Bross. To nowa kolekcja lalek, które są damskim odpowiednikiem znanych do tej pory superbohaterów z komiksów i filmów. Na całą kolekcję składa się 6 bohaterek oraz akcesoria : Wonder Woman, Batgirl, Supergirl, Harley Quinn, Bumble Bee, Poison Ivy. Poznajemy je na etapie gdy nasze Super bohaterki chodzą do szkoły i spędzają tam swoje młodzieńcze lata oraz szlifują swoje super moce i nadprzyrodzone zdolności.
Na podstawie filmu oraz serialu na temat grupy młodych super bohaterek powstała seria lalek i akcesoriów, które w zasadzie świetnie wpisują się w nasze czasy. Dzięki zestawom akcesoriów dziewczynki mogą bez problemu przeobrazić się w jedną ze swoich ulubionych bohaterek i wraz z koleżankami odgrywać scenki rodem z komików.


Lalki te jak na firmę Mattel przystało są świetnie wykonane. Na prawdę jestem pod wrażeniem ogromnej precyzji wykonania małych elementów. Są większe od klasycznej Barbie i moim zdaniem dużo ciekawsze. Gdy przebierzemy je w inne ubrania w mig zmienią się w super bohaterek w nastolatkę jakich wiele na tym świecie. Dodatkowym atutem jest to, że mają ruchome stawy (również w łokciach i nadgarstkach oraz kolanach). Ich postura jest tak skonstruowana że mogą stać samodzielnie, a to spory atut.

Ala ma już swoją ulubioną BatGirl lalkę i mówi do mnie ostatnio:
"Mamo będę Twoją super bohaterką!"

Ostatnio my kobiety podobnie jak super bohaterki często musimy wychodzić na ulice, walczyć o swoje przekonania, prawa by móc z nadzieją patrzeć w przyszłość by nasze córki nie musiały już tego robić. By mogły żyć godnie i szczęśliwe.
Ali pomaga w tym Batgirl a Tobie?

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Podobno gdzieś ktoś wpadł na pomysł, by zmyć makijaż z Barbie. To miało pokazać dziewczynkom, że nie tylko umalowana twarz, czyli poniekąd poza jest ważna. Że liczy się wnętrze. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi pomaga Beyonce! Zawsze motywuje swoją ambicją, ogromem pracy i artystyczną wizją ponad wszystko. My hero.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i to mi się podoba :) ale nie zapominajmy, że są jeszcze atomówki na podstawie których także powstały odpowiedniki zabawek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie zawsze pomagała Madonna. Wielbię ją od pierwszego Holiday. Nie było drugiego oczywiście. I dzisiaj, kiedy stoi i odbiera nagrodę Kobiety Roku 2016 Billboard, i mówi o tym, że nie ma innego bezpieczeństwa dla kobiety od wiary w siebie, to łzy płynął mi po policzkach. A z drugiej strony, kiedy czytam komentarze właśnie kobiet, że spuchnięta od botoksu, że ściemnia itd, to nóż mi się otwiera. Dlaczego w nas kobietach, które każda z nas, wszystkie, jesteśmy bohaterkami, dlaczego w nas tyle nienawiści do kobiety stojącej obok?? Dlaczego matki należą do najbardziej zacietrzewionej grupy kobiet? To dla mnie niepojęte jest. Nie rozumiem tego i wcale się nie zdziwię, kiedy moja córka jako swoją bohaterkę wybierze mężczyznę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe