Książeczki manipulacyjne

23:27

Książeczki manipulacyjne to moim zdaniem jedne z najbardziej aktywizujących zabawek. Jeśli zabawką można je nazwać. Bo choć nie są one do czytania to zdecydowanie są to najbardziej interesujące książeczki jakie widziałam na rynku. Dlaczego?

książka manipulacyjna dla malucha quiet book tulanki, hand made, manipulanki

Książeczki manipulacyjne stworzone są tak by nasz maluch się nie nudził. Jak wiadomo nie od dziś najlepszą metodą nauki jest zabawa. Dzieci poprzez zabawę przyswajają ogromne ilości informacji oraz rozwijają nowe umiejętności. Książeczka manipulacyjna to jeden ze sposobów połączenia zabawy z nauką. Sprawdza się idealnie do ćwiczeń motoryki małej. Dodatkowo swoją formą powoduje, że możemy ją spakować gdzie chcemy i zabrać w dowolne miejsce. Dzięki temu nasz maluch będzie miał zabawę w każdym miejscu gdzie tylko się zjawimy.Książeczki manipulacyjne mogą przyjąć różną formę. Widziałam już nie jedną jednak te od tulanki.pl najbardziej przypadły mi do gustu. Oczywiście taką książeczkę można zrobić samemu jednak nie oszukujmy się! Te szyte są o wiele trwalsze i moim zdaniem o wiele bardziej praktyczne.
książka manipulacyjna dla malucha quiet book manipulanki

Dlaczego te książeczki od Tulanki.pl są wyjątkowe? Lubię rzeczy nietuzinkowe i uszyte na moją miarę. Dlatego też tak ważne było dla mnie by książeczka manipulacyjna dla Ali była w pełni dopasowana do niej, do jej zainteresowań, potrzeb i do jej etapu rozwoju. Na stronie Tulanek sama mogłam wybrać strony jakie mnie interesują i w zasadzie złożyć Ali książkę. U nas największą furorę robią mapy, ubieranka dzieci oraz wiązany bucik. Dodatkowo wybrałam akwarium z rybkami, żabkę łapiącą muchy jęzorkiem i okienka z cyferkami. Wszystko to jest szyte w domowej, niewielkiej manufakturze na prawdę starannie i z dobrych materiałów. Książka ta jest lekka i solidna. Odbyła już nawet z nami podróż samolotem i sprawiła się świetnie.
książka manipulacyjna dla malucha, quiet book, mapy, globus, kontynenty, geografia dla malucha

książka manipulacyjna dla malucha quiet book, shoe, nauka wiązania buta, bucik, buciki dla dziecka

książka manipulacyjna dla malucha quiet book, ubieranka, dzieci, szafa na ubranka, lalki

Serdecznie polecamy nie tylko jako prezent gwiazdkowy.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Takie książeczki do świetna sprawa. W sklepie z zabawkami sensomotorycznymi jest duży wybór tego typu zabawek. Myślę, że dzięki różnym fakturom, wzorom i możliwością dotyku dziecko naprawdę dużo się uczy.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe