Pięć miesięcy Agnieszki

15:10

Ostatnio blog zdominowała Agnieszka. Tak to już jest gdy ma się w domu małego brzdąca i każdą małą chwilkę chce się zapamiętać. Nie da się, dlatego pisze te posty. Dzięki nim będzie mi łatwiej wrócić pamięcią do tych chwil. Na piąty miesiąc Agi przypadł okropny listopadowy czas. Ten miesiąc stał u nas pod znakiem chorób. Ala, Agnieszka i ja miałyśmy ospę co skutecznie nas uziemiło i na pewno miały wpływ na spowolnienie rozwoju Agi.

Wygląd zewnętrzy:
Zmienia się Agnieszka z miesiąca na miesiąc. Jest już taką dziewczynką i dość bujnej jasne fryzurce i szarych oczkach. Mimo swojej nie tak wysokiej wagi Aga wygląda na okrągluszka. Brzuszek ma taki okrągły a na nóżkach niezłe wałeczki. Ala takich nie miała. Rośnie nam nieźle. Nosi już rozmiar 68 a jej stópki nie mieszczą się w śpioszkach o tym rozmiarze. Z wyglądu moim zdaniem jest bardzo podobna do Alicji tylko w wersji blond :) W tym miesiącu dorobiła się również swoich pierwszych blizn, które zawdzięcza ospie. Mamy nadzieję, że wraz ze wzrostem będą one znikać.

Rozwój ruchowy:
Jeśli chodzi o ruch to Aga nadal nie jest jego zwolenniczką. Dalej bardzo nie lubi leżeć na brzuszku ale gdy już ją położymy to podnosi i trzyma główkę. To zapewne jest zasługa naszej rehabilitacji na którą chodzimy 2 razy w tygodniu. Nadal jednak nie przewraca się z plecków na brzuszekW tym miesiącu praktycznie nas tam nie było ze względu na lawinowo postępującą ospę u nas w domu. Dalej najlepszą pozycją do zabawy i odpoczynku są plecki. Nie śpi już tak dużo jak do tej pory ale i tak wydaje mi się że sporo jak na takiego niemowlaka. Z powodzeniem przesypia całe noce, i ma kilka nawet 2h drzemek w ciągu dnia. Macha rączkami i nóżkami ochoczo, to się nie zmieniło akurat od ostatniego miesiąca, i odkryła swoje nóżki. Wyciąga rączki po zabawki, interesuje się nimi i ogląda je oraz wkłada do buźki.

Charakterek:
Powoli się kształtuje Agnieszce charakterek i staje się to widoczne. Pokazuje nam co lubi a czego nie. Lubi muzykę, zwłaszcza klasycznego rocka. Ma już swoje ulubione zabawki, które z chęcią przekłada w rączkach, są też takie, które zupełnie jej nie interesują. Nóżki zadarte do góry to dla niej fajna atrakcja. Lubi to robić i bardzo ją to cieszy. Jeśli chodzi o uśmiechy to jest mocno powściągliwa. Jak już się smieje to rechocze w głos :)

Zębów nie ma jeszcze ale widzę, że rosną one powolutku. Będziemy na nie czekać cierpliwie.

Jeśli chodzi o wagę to wciąż jest ona stosunkowo niska. Agnieszka rośnie ładnie ale słabo przybiera na wadze. Z tym problemem zostałyśmy skierowane do poradni endokrynologicznej między innymi. Na szczęście badanie nie wykazały nieprawidłowości związanych z tarczycą jedynie małą niedokrwistość, która najprawdopodobniej jest fizjologiczna. Będziemy monitorować.

Dla podsumowania 5 miesiąca:
  • oczy szare
  • ubranka rozmiar 68
  • pierwsza impreza urodzinowa, na której Aga była gościem 8.11.2016
  • waga 6100 g
  • włoski zdecydowanie jasne
  • zębów 0 

A jak Wasze 5 miesięczne maluchy?


Jeśli podoba Wam się nasz post to udostępnijcie go w swoich social mediach za pomocą poniższych przycisków. Niech leci dalej w świat!

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe