Jak oswoić przyrodę?

11:14

Gdy ma się w domu przedszkolaka chłonnego wiedzy, każdy sposób by tę wiedze nabyć jest dobry. Łatwiej jest, gdy ten przedszkolak kocha książki tak jak Alicja. To zdecydowanie ułatwia sprawę, zwłaszcza że na rynku wydawniczym ukazują się coraz to piękniejsze i coraz bardziej pomysłowe książki. Jedną z nich jest Elementarz Przyrodniczy, który posłużył nam jako baza wyjściowa do zgłębiania tematu przyrody.

W świecie małego człowieka, gdzie każdy kwiatek, każdy kamyk czy roślinka są niezwykle ważne warto już od najmłodszych lat zadbać o ich świadomość jak ważne jest by żyć w symbiozie z naturą.


"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę przyrody. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień przyrodniczych, lecz także wspiera naukę czytania.Fantastyczne historyjki opowiadane przez rówieśników oraz piękne i obrazowe ilustracje sprawiają, że chce się sięgać po taką książkę.

Zalety książki:
 • duża, czytelna czcionka,
 • ponad 20 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom,
 • zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową I etapu edukacji, klasy 1–3,
 • wiedza przyrodnicza wprowadzana na pełnych humoru ilustracjach lub w komiksowych dymkach,
 • ponad 20 zagadnień, takich jak między innymi: zależność przyrody od pór roku, ochrona środowiska, znaczenie wody i powietrza dla życia, krajobrazy Polski, zagrożenia ze strony zwierząt, roślin czy zjawisk przyrodniczych, zasady racjonalnego odżywiania się, przystosowywanie się zwierząt do poszczególnych pór roku, warunki rozwoju roślin, zjawiska atmosferyczne, doświadczenia przyrodnicze,
 • doskonałe uzupełnienie szkolnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń,
 • Świetnie wprowadza przedszkolaki w świat edukacji


"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" opowiada o Antku, Lence, Adzie, Julku, Krzysiu, o ich rodzinach, kolegach, o tym, co lubią, oraz wielu innych sprawach ciekawych dla wszystkich dzieci. Na łamach tej książki znajdziecie całą masę informacji na temat przyrody, zjawisk meteorologicznych, procesów jakie zachodzą w naszym otoczeniu oraz wiele ciekawostek.

Jestem pewna, ze ta książka przypadnie do gustu wszystkim małym poszukiwaczom wiedzy.


Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy
Wydawnictwo Nasza księgarnia
autor: Beata Ostrowska
ilustracje: Katarzyna Kołodziej
oprawa: twarda
format: prostokąt

You Might Also Like

2 komentarze

 1. Zastanawiam się, czemu jeszcze nie trafiła w moje ręce ta książka, zwłaszcza, że mam słabość do przyrodniczych elementarzy, przewodników, albumów ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka, moje dzieci z pewnością by zainteresowała. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe