Ryba na drzewie

12:33

Każdy nas ma jakieś wyjątkowe cechy, umiejętności albo mniej lub bardziej ukryte talenty. Mamy też swoje słabości, bolączki czy kompleksy, które potrafią nam spędzać sen z powiek. Staramy się je wtedy ukryć na wszystkie sposoby by inni ich nie odkryli. Eksponujemy swoje mocne strony, ukrywamy to czego nie chcemy pokazać, wkładamy maski.


Każdy jest na swój sposób mądry. Ale jeśli będziemy krytykować rybę, że nie umie chodzić po drzewach, to przez resztę życia będzie przekonana, że jest głupia.

Tak również robi Ally, bystra dziewczynka, która ma pewien sekret do ukrycia. Ally nie umie czytać i to stanowi kłopot zwłaszcza, że dziewczynka chodzi już do szkoły. Doskonale jednak opanowała sztukę kamuflowania tego. Ally wie jak oszukać dorosłych, nawet tych bardzo inteligentnych i za każdym razem, kiedy trafia do nowej szkoły w sprytny sposób ukrywa, ze nie umie czytać.


Ma już dość bycia nazywaną "ofiarą losu", ale boi się poprosić o pomoc – bo w końcu na głupotę nie ma lekarstwa, prawda? Jednak nowy nauczyciel, Pana Daniels, dostrzega w kłopotliwym dzieciaku rozgarniętą, kreatywną i utalentowaną dziewczynkę. Odmieńcy zaczynają być akceptowani, a w klasie Ally dzieją się rzeczy, które uświadamiają jej, że ona sama, i inne dzieci również, są naprawdę kimś, a wielkie umysły nie zawsze myślą tak samo.

To pełna uczuć, podnosząca na duchu książka, która przemówi do każdego, kto kiedyś uważał, że coś z nim jest nie tak, bo nie pasował do rówieśników.

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe