Jak sprawiedliwie podzielić pizzę? Sprawdź jak zaprzyjaźnić się z matematyką

12:55

Jak podzielić pizzę by każdy otrzymał równy kawałek? Ile to jest pół, a ile ćwierć? Czy jedna połowa może być większa od drugiej? Na te i wiele innych matematycznych dylematów odpowie mądra i zabawna książka "Matematyczna pizza" Anny Ludwickiej, która w kwietniu pojawiła się w księgarniach.


Masz w domu małego lub większego ulubieńca matematyki? Twoje dzieci kochają zagadki, zgadywanki i łamigłówki? Chcesz w prosty i ciekawy sposób wprowadzić dziecko w świat matematycznych zagadnień?

Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiedziałaś/łeś TAK, to ta książka jest właśnie dla Ciebie i Twojego dziecka.


Matematyka nie musi być udręką i mordęgą. Może być przyjemną zabawą, wspaniałą przygodą a nawet dziedziną sztuki. Dzięki stopniowaniu trudności zagadnień zamieszczonych w książce łatwo jest dobrać odpowiednie tematy dla dzieci w różnym wieku.
Anna Ludwicka, matematyczka i graficzka, stworzyła książkę pełną ciekawostek i fascynujących zadań, dzięki którym każde dziecko przekona się, że matematyka może być wspaniałą zabawą. Czytelnicy mają okazję narysować drzewo binarne, stworzyć obraz z użyciem kostki do gry, zaprojektować matematyczny dywan, poprowadzić ślimaka po wstędze Möbiusa, a na koniec wymyślić figurę niemożliwą.
Czyż to nie jest fascynujące?Ja jako umysł ścisły i fanka zagadnień matematycznych próbuję przemycać wiedzę z tej dzieciny mojemu przedszkolakowi. Choć ta książka jest przeznaczona raczej dla starszych dzieci to forma przedstawienia matematyki i jej teorii przekonuje mnie w 100%. Zagadnienia tu przedstawione mają różny poziom trudności, jednak każde z nich potrafi zaciekawić. Ciekawe opisy, zagadnienia sformułowane prostym językiem i ciekawe kolorowe ilustracje i zadania pozwalają zaciekawić dziecko i zaadoptować wiedzę zawartą w tej książce do różnych poziomów wiedzy.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Matematyka nigdy nie była moją mocną stroną, dlatego dobrze, że są takie wspomagacze. Jeśli ja nie przekonam córeczek, to może to. Chociaż na szczęście mąż z matmy jest bardzo dobry ;)
    /Pozdrawiam,
    Szufladopółka

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe