Puść wodze fantazji i sprawdź co się stanie

14:30

Czasem mam wrażenie, że mój dom, a konkretnie pokój naszej córki to jedna wielka graciarnia. Ala zbiera i znosi wszystko do domu i za nic w świecie nie pozwala do niczego się dotknąć. Stare pudełka, guziki, koraliki, zapinki, zamki od ubrań, patyki, kamienie, muszce, papierki po cukierkach.
kreatywne zabawy z dzieckiem, fantazja jest od tego, kreatywnie, kreatywne zabawy, fantazja piosenka tekst
Wszystko jest po coś. Często widzę jak miota się po pokoju niby bez celu, jednak jej wyraz twarzy mówi sam za siebie. Coś się rodzi w jej głowie. Powstają wtedy niesamowite projekty, rysunki które z pozoru nic nie przedstawiają. Wtedy przypominają mi się słowa dziecięcej piosenki "... bo fantazja, fantazja, bo fantazje jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego..."


A gdyby tak te wszystkie niesamowite projekty Ali gromadzić w jednym miejscu? To byłaby fantastyczna pamiątka.
Znaleźliśmy książkę, która jest swoistym kompendium małego projektanta i wynalazcy. "Szkicownik szalonego wynalazcy" to wyjątkowa książka. Zawiera historię najbardziej zdumiewających koncepcji w dziejach ludzkości, a także blok rysunkowy, w którym możesz projektować swoje własne epokowe wynalazki! Potrzebujesz na początek jakiejś inspiracji? Bardzo proszę. Oto parasolka dla psów, myjnia automatyczna dla ludzi, buty, dzięki którym przeprawisz się suchą stopą na drugi brzeg morza, a nawet nadmuchiwane sukienkokrzesło, które wszędzie pójdzie razem z tobą. 

Książka już od pierwszych stron zachęca małego wynalazcę do kreatywnego myślenia.  Uczy akceptować porażki, radzi by robić notatki i nie działać pochopnie. Prowadzi za rękę małego projektanta. Na kolejnych stronach książka inspiruje do kreatywnego poszukiwania. szkicowania swoich pomysłów z różnych dziedzin i uczy.  Na koniec swojej przygody możesz wypełnić wniosek patentowy swojego własnego, niesamowitego projektu.

Wasze dzieciaki też zbierają różne rzeczy i tworzą niesamowite projekty?

You Might Also Like

9 komentarze

 1. U nas jeszcze chwilę musimy poczekać na tego typu książki. Na razie mamy etap bardzo kreatywnego bazgrania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest bardzo fajny i bardzo kreatywny etap.

   Usuń
 2. Świetna! Muszę znaleźć ją dla Mai :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem przekonana o tym, że jej się spodoba :)

   Usuń
 3. Jeśli uczy kreatywnego myślenia to musi być super :]
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas to samo.... pokoj, w ktorym mozna znalezc wszystko, poczawszy od kamieni konczywszy na kawalkach materialow. My wszystkie tego typu skarby trzymamy w jednej drewnianej skrzyni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę zorganizować taką skrzynię, bo jak na razie wszystko się upycha po małych pudełkach :)

   Usuń
 5. Już wiem czego szukać na prezent gdy będę odwiedzał znajomych mających małe pociechy. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe