Niespotykane Liczby i kolory

12:18

Ostatnio dużo u nas książeczek dla przedszkolaków, a nic dla maluszków. Tym razem pokaże Wam coś co z gruntu zakwalifikowałam jako pozycja dla maluchów i bardzo się pomyliłam. Pomijam już fakt, że Alicja sięga po tą książkę równie często co Agnieszka. Chodzi mi raczej o zawartość, którą za moment sami zobaczycie.Aleksandra Artymowicz zaskoczyła mnie konstrukcją tej książki. Mamy tutaj coś w rodzaju 2w1. Liczby i kolory, choć ja napisałabym, że są to cyfry. Tę książkę można czytać z dwóch stron. Ktoś mógłby rzec, że to nic nowego. U nas jednak takich książek jeszcze nie było i nawet Ala, która jest typowym zbieraczem książek i molem książkowym takiej książki nie widziała. 
Z jednej strony śledzimy losy królika Gustawa przez świat liczb, z drugiej ruszamy na wyprawę z owieczką Leonorą po świecie kolorów. Obie historie prowadzą do środka książki, gdzie bohaterowie się spotykają. 
Rezolutne zwierzątka dzielnie przedzierają się przez gąszcze traw i wzburzone morza, a wszystko po to, by najmłodsi poznali kolory i liczby od 1 do 10. Zabawne wierszyki, radosne przygody oraz dużo szczegółów gwarantują świetną zabawę połączoną z edukacją. 

To co mnie urzekło to nienachalna kolorystyka oraz niecodzienne zestawienia kolorów na poszczególnych stronach książeczki.  Kolory są raczej przytłumione, można powiedzieć, że odrobinę pastelowe.
To co mnie zaskoczyło to wysoki poziom wierszyków i użyte w nich sformułowania, które ciężko jest pojąć mojej 5 latce a co dopiero maluchowi np: wtem, wszelki, głusza, do ropuku. Nie są one na tyle trudne by nie wytłumaczyć ich dziecku, ale ich użycie powoduje konsternację i zdziwieniu u przedszkolaka :)

Jest to książeczka, która bez wątpienia będzie rosnąć z Waszym dzieckiem. Od malucha do starszaka. Posłuży długo gdyż jej karty są kartonowe, czyli takie jak lubią maluszki. Na pewno spodoba się dzieciom. Moim córkom przypadła do gustu.

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe