Jak pomóc dziecku w zasypianiu?

13:29

Usypianie dziecko to może być prawdziwa zmora rodzica. Gdy nadchodzi pora spania nasze pociechy zawsze znajdą milion sposobów na to by zorganizować sobie czas w inny sposób. Wtedy energia je rozpiera lub fizjologia daje o sobie znać. Wtedy też często muszą pić lub jeść lub przeczytać milion książek bo jedna im nie wystarczy. Nasze dzieci po aktywnym dniu pełnym zajęć, spotkań i przygód często nie potrafią się wyciszyć i zabierają do łóżka wiele emocji. Przez to ciężko im wyciszyć się przed snem. 

Zainteresowałam się tym tematem gdy Alicja, która nigdy nie miała problemu z zasypianiem z dnia na dzień zaczęła mieć z tym problemy. Szukałam przyczyny, rozmawiałam z nią, dużo czytałyśmy ale to nie zdawało egzaminu.
W tej sytuacji na ratunek może Wam przyjść książka "Mamo, nie mogę zasnąć!", która w nietuzinkowy sposób pomoże maluchowi zrozumieć co się dzieje w jego organizmie, a dzieje się bardzo wiele.
– Mamo, nie mogę zasnąć!
– Dlaczego?
– Nie wiem… Jestem zdenerwowany i przez głowę wciąż przebiegają mi myśli, myśli, myśli…
– Chcesz, żebym wyjaśniła ci, jak oddychać?
– ODDYCHAĆ? Ale ja już umiem oddychać!
– A poświęciłeś kiedyś chwilę, żeby się zastanowić, jak właściwie to robisz? Którędy powietrze wchodzi, a którędy wychodzi? Czy wypełnia twój brzuch czy raczej klatkę piersiową, czy robisz to powoli czy szybko…

"Mamo, nie mogę zasnąć" to książka o tym, w jaki sposób za pomocą ćwiczeń wyciszyć dziecko przed snem. Zawiera opisy różnych technik oddechowych zaczerpniętych z jogi i tai chi oraz opisy lekkich ćwiczeń fizycznych sprzyjających uspokojeniu. 
Na pięknie zilustrowanych, papierowych kartach książki znajdziemy opisy i ilustracje ćwiczeń oddechowych i fizycznych, które pozwolą dziecku zgłębić istotę oddychania. Dzięki tym ćwiczeniom możemy być łódką unoszącą się na wodzie, drzewem lub rakietą. Możemy też wąchać różnego rodzaju kwiaty. Wszystkie ćwiczenia są tak zilustrowane, że dziecko samodzielnie doskonale sobie z nimi poradzi.
Na końcu książki znajduje się przewodnik po książce zawierający ćwiczenia i sposoby ich realizacji.
To pozycja warta uwagi nie tylko ze względu na walory edukacyjne ale również estetyczne. 
Polecam serdecznie! Ta książka ma piękne ilustracje!

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe