Magiczna Zima Muminków w kinach już w grudniu

11:44

Puk, Puk!

Czy są tutaj fani Muminków i ich niesamowitych przygód? Jeśli tak to spieszę Wam donieść, że już w grudniu historia z książki "Magiczna Zima Muminków" zawita na duże ekrany! Prawda, że to fantastyczna wiadomość?


„Gwiazdka Muminków” to opowieść o wyjątkowym czasie w Dolinie Muminków. Głównym bohaterem jest Muminek, który tej zimy postanawia nie zasypiać jak to mają w zwyczaju od pokoleń Muminki. Chce dowiedzieć się, jak wygląda świat gdy cała rodzina śpi. Tej zimy odkryje co to śnieg i mróz oraz nauczy się wiele o zimowej Dolinie Muminków. Z największą niecierpliwością Muminek będzie jednak czekał na tajemniczego gościa, Gwiazdkę, która już niedługo odwiedzi Dom Muminków.„Magiczna Zima Muminków” jest filmem wykorzystującym oryginalną animację z przełomu lat 70. i 80. Projekt od samego początku był niezwykle silnie związany z Polską - mówi Grzegorz Wacławek, producent ze studia Animoon. Wszystkie materiały wyjściowe powstały w Polsce. Oryginalna animacja pochodzi z serialu „Opowiadania z Doliny Muminków” zrealizowanego przez utalentowany zespół studia filmowego Se-ma-for, który to serial bardzo dobrze pamiętamy z dzieciństwa. Ostatecznie, kanwę nowej opowieści utworzyły materiały pochodzące z 43 odcinków serialu. Rekonstrukcję filmu wykonała firma FixaFilm, a za efekty jest odpowiedzialne warszawskie studio animacji Letko.I teraz najlepsze!
22 grudnia do dystrybucji kinowej w całej Polsce wejdzie film „Magiczna Zima Muminków” Jakuba Wrońskiego i Iry Carpelan. Film, zrealizowany w koprodukcji między Finlandią i Polską będzie miał także szeroką dystrybucję kinową za granicą.


Do zobaczenia w kinach!

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe