Mamo, zrobmy teatr!

14:40

Mamo, zróbmy teatr! Zakrzyknęła córka, ku mojemu przerażeniu. Bo choć bardzo lubię teatr od strony widza to wydawało mi się, że nie najlepiej się odnajdę w roli aktora. Do tematu zabierałam się jak pies do jeża. Obiecałam córce, że poszukam czegoś fajnego, a potem spróbujemy zrobić własny teatr. Zdziwiła mnie ta jej propozycja, gdyż nigdy nie chciała występować w przedstawieniach przedszkolnych. 

Z pomocą przyszła mi książka "Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki", która w październiku pojawiła się na rynku wydawniczym. Nie wiedziałam, że spod ręki kochanego brzechwy wyszło aż tyle teatrzyków. Wszystkie one zostały zebrane w tej książce. Najdziemy w niej najpopularniejsze dzieła Brzechwy takie jak "Bajki Samograjki", wierszowane wersje najsłynniejszych bajek dla dzieci: "Czerwonego Kapturka", "Kota w butach", "Kopciuszka", "Jasia i Małgosię". Do tego rarytas: "Księżniczka na ziarnku grochu" napisana przez Brzechwę dla Teatru Lalek i "Siedmiomilowe buty". 
 Dodatkowo w tym tomie znajdują się "Wagary" czy "Teatr Pietruszki" zainspirowany scenariuszami rosyjskich wędrownych teatrzyków kukiełkowych. To prawdziwa gratka dla małych fanów teatru. 

Bardzo podoba mi się konstrukcja tej książki. Na początku znajdujemy wszystkie postacie występujące w teatrzyku. Następnie pięknie zilustrowaną rozpisana na rolę kwestię. 

Cudowna książka zarówno do czytania jak i jako podstawa scenariuszy do odebrania spektaklu.

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe