Gdzie sie chowa sniezna sowa?

08:18

"od niebosiężnych szczytów Himalajów po tajemnicze głębie Pacyfiku. Wyrusz w podróż dookoła zwierzęcego świata". Tak zachęca nas do przeczytania książki wydawnictwo. Co może kryć się na kartach tak pięknie oprawionej książki?Muszę przyznać, że tytuł intrygował mnie od samego początku. Miałam swoje pewne typu dotyczące jej zawartości, ale dotychczas widziałam już tak dużo książek dla dzieci, że byłam pewna iż ta może mnie zaskoczyć.Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, co również zauważyła Alicja to fakt, że obraz na okładce podzielony jest na dwie strefy - naziemną i podwodną. Ostatnio Alicja przechodzi czas ogromną fascynacją światem podwodnym i tą ją niezwykle intryguje i przyciąga. Jak są tam jeszcze muszelki i jej ukochane ślimaki to sukces jest murowany. Ta książka nas nie zawiodła i zabrała w podróż po świecie zwierząt aż po 21 krainach.

Cudownie wydana, ogromny format i solidny papier. W środku zaś wspaniałe ilustracje świata zwierząt jakiego się nie spodziewacie. Możecie poznać tam  molocha straszliwego, patelnice niebieskoplamą, perewiaska marmurkowego, orłosępa brodatego czy groźnicę niemą. Prawda, że to dziwne nazwy? Język można sobie połamać. Nie zmienia to faktu, że można je spotkać na naszej ziemi i warto je poznać. Ta książka to wspaniała zabawa, cudowna podróż dokoła świata i encyklopedia zwierząt w jednym.


Książka jest zbudowana, że na kolenjnych jej dużych kartach znajdziemy piękną ilustrację danej krainy z mnóstwem zwierząt i szczegółów. Dodatkowo na dole strony jest oczywiście opis krainy, lista zwierząt oraz liczbę tych zwierząt na danym obrazku  oraz ciekawostki dotyczące zwierząt danej krainy. I tak na przykłąd wiedzieliście, ze małe makaki japońskie lepią śnieżki łapkami a potem się nimi obrzucają? Zupełnie tak jak ludzkie dzieci. Albo, że goryle górskie spędzają czas w grupach rodzinnych.

Ta książka zaprasza nas do cudownego świata zwierząt z całego świata.

You Might Also Like

2 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe