Rodzinne książeczki kontrastowe

14:05

Rodzina to nie tylko domena zwierząt. Wiedzą o tym przedszkolaki ale i nie rzadko również dzieci w żłobku. W końcu mama i tata nie muszą być ludźmi. Bo kim jest ta duża Psinka dla tego maluszka? - spytała mnie Ala. Mamusią odpowiedziałam bez zastanowienia. I to był świetny wstęp do poznania nowej serii książeczek kartonowych wydawnictwa Nasza księgarnia.


Co prawda Alicja jest już zdecydowanie na innym etapie rozwoju, to w komitywie z Agnieszką i w przypływie solidaryzowania się z siostrą, coraz częściej sięga do książek dla maluszków. Bardzo mnie cieszy ta nić porozumienia i bawi ogromnie gry Alicja tłumaczy siostrze co przedstawiają kolejne karty książeczek: "Mamusie z dziećmi" oraz "Tatusiowie z dziećmi".


I tak co chwilkę słyszę okrzyki radości i dyskusje: "OOOO zobacz, tu jest tatuś foka i malutka foczeczka. Taka malutka jak Ty.." "Tatooo, tatooo" odpowiada jej Agnieszka. I tak przekładają kolejne karty książki podziwiając kolejny pary tatusiów i mamuś z ich dzięćmi. A zwierzątka możemy tam znaleźć nieoczywiste. Standardowo w książce pojawiają się pieski i kotki, ptaki oraz zwierzęta dzikie i z dalekich krajów jak węże, foki czy pingwiny.

W moim odczuciu książeczki są bardzo uniwersalne. Ich niewielki format, kartonowe wydanie, zaokrąglone rogi oraz co najważniejsze czarno-białe ilustracje powodują, że książeczka nadaje się już dla maluszków od pierwszych miesięcy życia. Wspaniale zainteresuje maleństwo i będzie stymulować jego wzrok. Tematyka i forma pokazują, że książeczka ta będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem również u starszych dzieci.

Serdecznie Wam je polecamy.

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe