Najwyzsza gora, najglebszy ocean

12:11

Najwyższa góra, najgłębszy ocean to obrazkowe kompendium cudów natury zilustrowane przez Page Tsou. Ta książka, podobnie jak Gdzie się kryje śnieżna sowa, naszpikowane jest informacjami, których niejednokrotnie przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym są spragnione. Ile lat ma najstarsze drzewo? Ile mierzy najwyższa góra świata? Jak głęboki jest rów mariański? Na te i wiele innych odpowiedzi znajdzie informacje w tej pięknie wydanej książce.

Wydawca piszę o niej tak:
Ile mierzy najwyższa góra świata? Jak głębokie są oceany? Które z kiedykolwiek żyjących stworzeń jest największe? Ile lat ma najstarsze drzewo? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w niezwykłej książce o rekordach i cudach naszego świata.


Czujecie się zachęceni? Ta książka sama w sobie jest Naj. Ma duży format zbliżony do a3 i twardą okładkę. W środku zaś strony są z grubego ale nie kartonowego papieru. Ilustracją są magiczne, rodem ze starych mapowników. Są stonowane, bez jaskrawych kolorów i pasteli. Odnoszę wrażenie, że króluje w niej szarość i różne odcienie niebieskiego i zielonego.

Swoją przygodę zaczynamy od największych dinozaurów roślinożernych i mięsożernych. Na kolejnych kartach poznajemy najgłębsze oceany, najwyższe góry, największe zwierzęta lądowe i największe motyle. Znajdziemy tam też informacje o układzie słonecznym, najstarszych i najwyższych żyjących drzewach świata oraz najdłuższych migracjach.

Ta książkach to wspaniała encyklopedia dla najmłodszych. Pełna cudownej treści i wspaniałych ilustracji.

You Might Also Like

4 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe