Nowości wydawnicze Wydawnictwa Nasza księgarnia

18:58

Wydawnictwo Nasza księgarnia nie zwalnia tempa. Co miesiąc wydaje nam cudowne książki zarówno dla mniejszych pociech jak i dzieci wchodzących w etap samodzielnej nauki czytania. W ofercie ukazują się zarówno książki znanych i mniej znanych polskich autorów jak i wspaniałe przekłady zagranicznych bestsellerów. Dzięki temu literacko jesteśmy wciąż na bieżąco i możemy się cieszyć światową literaturą w języku polski.Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska

Feluś idzie do przedszkola i jak każdy maluch ma pewne obawy. Tym obawom towarzyszy mnóstwo pytań: Jak będzie wyglądał dzień? Co będą robić w przedszkolu? Czy będą tam inna dzieci? W co się będzie bawić? Rodzice Felusia starają się dobrze przygotować synka na to wydarzenie. Takie i wiele innych pytań ma każdy rodzic, którego maluch za moment pójdzie do przedszkola. Bardzo boją się rozłąki i tego jak nową sytuację zaakceptuje dziecko. Ten trudny okres dla dziecka i rodzica pomoże przejść książeczka "Feluś i Gucio idą do przedszkola"  Feluś ma trzy lata i idzie pierwszy raz do przedszkola. W tym trudnym okresie towarzyszy mu jego miś Gucio. Chłopiec poznaje poszczególne miejsca w przedszkolu i wdraża się w jego funkcjonowaniu.


W bezpieczny sposób opisuje najważniejsze dla przedszkolaka wydarzenia z życia przedszkola. Na kolejnych kartonowych kartach książeczki obserwujemy sceny z życia przedszkola i przedszkolaków. Są sceny z szatni, scena pożegnania z rodzicami, scena zabawy i pierwszych scysji z dziećmi. Jest scena tęsknoty za mamą i wspaniałych występów z okazji różnych uroczystości. Jest też oczywiście scena powitania mamy, gdy przychodzi po Felusia.

Bardzo rozczuliła mnie ta książeczka mimo, że Alicja swoje pierwsze spotkanie z przedszkolem dawno ma za sobą. Dzięki niej wróciłam jednak wspomnieniami do dnia gdy Ala pierwszy raz poszła do przedszkola. Jej pierwsze chwile w nowej grupie i w nowe znajomości.

Podoba mi się w tej książce również to, że nie stroni o trudnych tematów. Pokazuje nie tylko piękną i miłą stronę przedszkola. Ukazuję też trudne momenty takie jak tęsknota za domem, trema czy konflikty z rówieśnikami. Bardzo polecam ją każdemu przyszłemu przedszkolakowi i jego rodzicom.Chce mi się kupę Guido van Genechten

Po książeczkach dla maluchów Mamusie i ich dzieci oraz Tatusiowie i ich dzieci Wydawnictwo Nasza księgarnia oddaje w ręce czytelników kolejną książkę Guido van Genechten'a - tym razem dla starszych dzieci. Czy jest na świecie przedszkolak, którego nie kręcą tematy fekalne? Nie sądzę. Dzieciaki po prostu lubią rozmawiać o kupie i nie widzą w tym temacie nic nietaktownego czy nieestetycznego. Z drugiej strony całkowicie mają rację. Każdy robi kupę! Tak było, jest i będzie.

Kupę robi też Piesek. Właściwie to bardzo chciałby ją zrobić ale nie ma gdzie. Odkrywa, że na jego nocniku siedzi młodsza siostrzyczka, natomiast na jej nocniku siedzi myszka. Orientuje się, że wszystkie nocniki w domu są zajęte. Nie ma rady. Piesek musi skorzystać z dorosłego sedesu. Okazuje się to bardzo proste i przyjemne. Od tej chwili Piesek nie musi korzystać już z nocnika.


To na prawdę bardzo ładnie wydana i urocza książeczka o tematyce, która dzieci uwielbiają. Genialna w swojej prostocie.


O Lence, Antku i okropnym Albercie Beata Ostrowicka

To  książeczka z bliźniaczej kultowej już serii Poczytaj mi mamo - Poczytam Ci mamo. Seria ta jest bogato ilustrowana i posiada dużą czcionkę, tak by każdy mały czytelnik z łatwością mógł przeczytać każde słowo. Alicja oczywiście jeszcze sama nie czyta, ale na fali poznania Alfabetu i nauki pisania, zaczyna literować coraz to dłuższe słowa i wyszukuje w tekście poszczególne litery.
Wracając do książki. Zaczęły się tak długo wyczekiwane przez wszystkie dzieci wakacje. Lenka i Antek też bardzo na nie czekali. To dwójka przyjaciół z jednego podwórka. Jest też Ada, Julek i Krzysiek. Wszyscy skaczą z radości, ze teraz to już nic nie muszą. Tylko Antek jest jakiś osowiały. Właśnie dowiedział się, że w odwiedziny przyjedzie do niego kuzyn Albert. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że Albert jest okropny. Podobno jest paskudny i nie do wytrzymania. Sytuacja stresuje Antka do tego stopnia, że rozważa wyprowadzkę do Lenki lub domku na drzewie. Albert natomiast wyśmienicie wręcz udaje dobrego i miłego chłopca. To Antkowi spędza sen z powiek. Gdy Lenka obraża się na swojego przyjaciela a ten za wszelką cena próbuje swój błąd naprawić, wydarzenia mogą przybrać niespodziewany obrót. Jeśli chcecie wiedzieć co z tego wyniknie sami musicie przeczytać tą książeczkę.

Ta książka ma twardą okładkę i miękkie strony. Do tego tekst rozmieszczony jest w taki sposób by początkujący czytelnik mógł sobie z nim poradzić. W całej serii czcionka jest bardzo duża i łatwa do przeczytania dla nowicjuszy tej trudnej sztuki.

Serdecznie polecam małym i dużym. Dzięki całej stylistyce książki i ilustracjom przeniosłam się myślami w czasy mojego dzieciństwa.

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe