Narysuje to, co czuje

11:54

Świat emocji niejednokrotnie jest ciężki do ogarnięcia dla dorosłego a co dopiero dla dziecka. Dlatego od najmłodszych lat starałam się tłumaczyć dziewczynkom emocje jakie towarzyszyły im w różnych sytuacjach. Wielokrotnie wspomagałam się różnymi książeczkami, nigdy jednak nie miałam w rękach takiej. Co ma w sobie ta książeczka czego nie mają inne, dotąd przez nas studiowane?


To prosta. Ta książka ma wyjątkowy, prosty przekaz i pozwala w sposób namacalny rozprawić się z uczuciami. Jej bohaterami tej zabawnej książeczki aktywnościowej są Kicia, Piesek i Osiołek. To tróje przyjaciół, którzy w piękny i cudowny w swojej prostocie sposób przedstawiają dzieciom różne emocje oraz sytuacje, w których możemy ich doświadczyć. Mają różne przygody, podczas których kłębią się w nich najrozmaitsze uczucia: złość, radość, zazdrość, podekscytowanie.

Tak na przykład Piesek jest podirytowany z powodu jego zupy. Co się z nią stało? Z czego była zrobiona? To już może samemu stworzyć nasze dziecko.

Kicia czuje się winna, bo zjadła ze słoika wszystkie słodkości. Co tam się znajdowało?


Osiołek jest wystraszony bo balonik Kici pękł. Jak on wyglądał?

Każde uczucie ma swoją przyczynę, która za każdym razem jest opisana. Dodatkowo na każdej karcie jest zadanie aktywizujące, które pozwoli dziecku łatwo przeanalizować i zrozumieć daną sytuację, poznać jej przyczynę i emocje. Poprzez możliwości rysowania książka wspiera również rozwój motoryki małej.


Książeczka ta wygląda bardzo niepozornie, ale zawiera cudowne treści. W sposób prosty i nieprzesadzony pokazuje całą gamę różnorodnych emocji towarzyszącym dzieciom w różnych sytuacjach, które doświadczają na co dzień. Autorka wprowadza maluchy w ten pogmatwany świat w sposób niezwykle delikatny i zabawny. Bardzo fajna propozycja dla dzieci lubiących książeczki aktywizacyjne i  kochających rysować przedszkolaków!

You Might Also Like

16 komentarze

 1. dla tych cudownych treści na pewno ją nabędę

  OdpowiedzUsuń
 2. Super artykuł :) Pierwszy raz jestem na twoim blogu ale myślę będę tu wpadać częściej, bardzo podoba mi się twój styl :) 10/10

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne do rysowania dla dzieci. Moje uwielbiają kolorowanki i wycinanki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna książeczka. Moje dziecko lubi rysować. Może by to ją zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem od dzis Twoim stalym bywalcem bloga, ciekawie piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetna książka, coś innego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ale podoba mi się, taka prosta a jaka oryginalna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetna zabawa dla malucha :)

  OdpowiedzUsuń
 9. świetna! gdybym tylko miała takiego Malucha... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie spotkałam jeszcze tej książeczki nigdzie, ale na pewno przeszukam księgarnie :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobra opcja na pewno sprawdzę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Screeny wyglądają niezwykle kusząco, na pewno sprawdzę!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe