Pucio na wakcjach

12:17

Pucio to zdecydowany faworyt mojej Agnieszki. Mamy na półce tego małego mola książkowego wszystkie części tej książeczki. I ja muszę przyznać, że polubiłam Pucia od pierwszego spotkania. Tym razem wraz z Puciem i jego rodziną wybieramy się na wakacje na Kaszuby. Co tam się wyprawia to niesamowita historia. Zapraszam Was razem z nami do podróży po tej uroczej książce.

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi niezapomniane wakacje na Kaszubach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. 

Obok takiej zachęty nie można przejść obojętnie. Jak w każdej książeczce o Puciu na samym początku poznajemy jego rodzinę i znajdziemy materiały dotyczące pracy z książką. Właśnie tym miejscu rodzic znajdzie wszystkie wskazówki jak używać książki, jak jest ona zbudowana, czy czego nie robić podczas pracy z książką. To bardzo ważne gdy chcemy by tak książeczka poza pięknymi obrazkami i uroczą treścią, spełniała również swoją role jako pomoc logopedyczna. Czwarta część przygód Pucia skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat i skupia się na zabawie związanej z artykulacją, czyli prawidłowemu wymawianiu głosek.

Pucio, Misia, mama, tata, ciocia, bobo i Funio zabierają nas w podróż na Kaszuby. Właśnie zaczynają się wakacje i skorzystają z nich nie tylko Pucio i Misia ale i cała rodzina. Wybierają się bowiem na pole namiotowe, gdzie będą biwakować. Tam jak zapewne wiecie spotkają ich niesamowita przygody: spotkanie z rakiem, zabawa w wodzie, puszczanie latawca i przejażdżki rowerowe i wiele, wiele więcej.

Dzięki tej książeczce dzieci będą mogły nie tylko znać nowe słowa, nauczyć się prawidłowo wymawiać głoski ale i poznać zasady bezpieczeństwa w lesie, na wycieczce rowerowej czy też nad wodą.

Wszystko to spakowane jest w piękną, kartonową książeczkę napisaną przez niezastąpioną Martę Galewską- Kustra a zilustrowaną przez Joannę Kłos. Ten wspaniały duet zachwyca mnie już od kilku lat. I moje córki zdecydowanie też.  Książka jest zilustrowana pięknie i bogata w szczegóły. Gruba, dobrze sklejona i z zaokrąglonymi rogami. To wszystko sprawia, że książki o Puciu wprost idealnie pasują do małych i dużych rączek.

You Might Also Like

4 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe