Nauka liczenia

12:10

Czy Wasze dziecko uwielbia zadania, łamigłówki, matematyczne zagadki? A może wręcz przeciwnie? Może nie radzi sobie do końca z matematycznym światem i potrzebuje pomocy po pojąć tą wcale nie łatwą dziedzinę?Mam dzisiaj dla Was książkę tak uniwersalną, że może korzystać z niej każdy: zarówno rodzice jak i nauczyciele, dzieci z problemami z liczeniem i matematyczne bystrzaki. Usiądźcie wygodnie w fotelu i przeczytajcie o książce "Nauka liczenia" Agnieszki Łubkowskiej.

Sama książki nie jest poradnikiem ani podręcznikiem dla rodziców i nauczycieli. Jest skonstruowana w taki sposób by każdy mógł z niej czerpać to co dla niego najlepsze. Na samym początku znajdziemy krótki opis zawartości książki i kilka a tak na prawdę kilkaset słów od autorki. To ważne by poznać jej punkt widzenia na samą publikację. Pracą z nią wtedy staje się łatwiejsza.
Na kolejnych stronach znajdziemy 12 wskazówek "jak pomagać dzieciom z trudnościami matematycznymi". Te wskazówki na pewno pomogą rodzicom w pracy indywidualnej z ich dzieckiem.

Książka  podzielona jest na pięć rozdziałów z czego każdy z nich odpowiada za różne działania. Znajdziemy tutaj: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne.
W każdym dziale znajdziemy ćwiczenia i zabawy na pamięć i koncentrację oraz wyjaśnienie konkretnych działań wraz z przykładami. Znajdziemy w nich również zadania takie jak pisanie cyfr po śladzie czy rozpoznawania nazw liczb. Każdy rozdział dodatkowo zawiera całą masę różnych ćwiczeń i przykładów.

Cała książka jest pięknie zilustrowana, przez wspaniałą Joannę Kłos. Dzięki nie właśnie dzieci liczą w książce makarony, kasztany czy orzechy. Ta książka to 144 kartki dobrej, matematycznej zabawy.


You Might Also Like

7 komentarze

 1. Bardzo fajna książeczka pomyśle o zakupie

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna ksiazka, napewno pomocna.

  OdpowiedzUsuń
 3. O jaka fajna i przejrzysta książeczka, takiej właśnie szukałam

  OdpowiedzUsuń
 4. szkoda, że kiedyś nie było takich książek, wszystko byłoby łatwiejsze

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno pomocna, jak mój synek urośnie też będę kupować takie książeczki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe