Czarny kot, biała kotka

19:11

Różnice, ach te różnice. Uczymy nasze dzieci od najmłodszych lat, że świat nie jest czarno biały. Staramy się pokazywać dzieciom różnorodność tego świata i piękno tych różnic, jednak gdy nasze dzieci dorastają sami zaczynamy porównywać je do innych. Jak znaleźć równowagę w tym aspekcie? Jak pokazać dziecku od najmłodszych lat, że różnice są naszymi atutami?

Dziś chcę pokazać Wam piękna książkę, książkę wręcz wyjątkową, która mimo prostego przekazu ukazuje tak ważny temat różnorodności w tak piękny sposób.

Czarny Kot wychodzi z domu tylko w dzień. Lubi patrzeć na muchy i jaskółki. Biała Kotka wychodzi z domu tylko w nocy. Lubi patrzeć na robaczki świętojańskie i gwiazdy. Aż pewnego razu kocur i kotka nagle się spotykają. To spotkanie zmieni ich życie na zawsze. Oboje odkryją, że świat nie jest wcale czarno-biały.  Co z tego wyniknie?
Muszę się Wam przyznać, że zaskoczyła mnie ta książka i bardzo ujęła. Uważam, że może być ona wstępem do podjęcia bardzo wielu tematów, które dotyczą coraz młodszych dzieci: tematów inności, różnorodności, rasizmu czy akceptacji. W dzisiejszym zwariowanym świecie warto zaszczepić w naszych dzieciach akceptację dla inności.

Pamiętajcie również, że ta niezwykła książka dla najmłodszych o różnicach, które łączą, a nie dzielą, zdobyła nagrodę NATI PER LEGGERE 2015.

Polecam Wam z całego serca.

Jeśli chcecie kupić tą książkę i inne Silvi Borando kliknijcie w link i znajdźcie najtańszą:

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe