Pucio i jego puzzle

11:42

Kochani!
U nas nastał puciowy zawrót głowy. Agnieszka kocha Pucia i jego rodzinkę miłością przeogromną i mam nadzieję, że odwzajemnioną. Wciąż pyta, czy Pucio tez ja kocha i ja jak na prawdziwie dobrą matkę przystało, odpowiadam bardzo oględnie - Pucio kocha wszystkie dzieci. To ją zadowala, póki co :)
Agnieszka jako posiadaczka wszystkich książek z serii o Puciu, nie mogła przejść obojętnie wobec pojawiających się na rynku puzzli z wizerunkiem jej ulubionego bohatera książkowego. Do tej pory Aga nie wykazywała jakiegoś ogromnego zamiłowania do układania puzzli, ale jak widać Pucio odmieni wszystko.

Niedawno nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazały się 3 pierwsze projekty puzzli dla dzieci z wizerunkiem Pucia: Co tu pasuje?, Czego brakuje? i pudełko z trzema obrazkami do układania o różnej wielkości.

Pucio. Co tu pasuje?


Są to puzzle przeznaczone dla dzieci od 2 lat.Składają się z 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Mają nietypowy jak na puzzle kształt, gdyż obrazki główne są okrągłe, a uzupełniające maja kształt półksiężyców do niego pasujących, Na obrazkach głównych jest Pucio w  codziennych sytuacjach takich jak jedzenie posiłku, mycie, ubieranie się, zabawa. Elementy uzupełniające zaś przedstawiają pojedyncze przedmioty, które towarzyszą tym czynnościom, które widnieją również na obrazku głównych np. banan, szczoteczka do zębów, czapka, piżamka, parasol. Dziecko ma za zadanie przyjrzeć się obrazkowi głównemu, odnaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i dołączyć je do obrazka głównego. 


Mogłoby się wydawać, że to proste zadanie ale wymaga ono skupienia uwagi na ilustracji, rozwija spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności.   


Pucio. Czego brakuje?


To puzzle złożone z dwóch elementów. Na obrazkach jest Pucio w sytuacjach, w których… czegoś brakuje. Dziecko ma za zadanie przyjrzeć się obrazkowi głównemu, zastanowić się, czego brakuje, i dopasować do obrazka drugi element, na którym widnieje właściwy przedmiot.  
Również są przeznaczone do dzieci od 2 lat.


Puzzle Pucio 3w1

I w końcu zestaw dla nieco starszych dzieci, bo od 3 roku życia. Zawiera 3 obrazki przedstawiające scenki z życia Pucia i jego rodziny. Każdy obrazem po ułożeniu ma wymiary 20x20 ale zawierają one odpowiednio 16, 20 i 24 elementy. Dzięki temu dziecko może przechodzić kolejne etapy układania od większych elementów puzzli do coraz mniejszych. Obrazki są tak skonstruowane by ilość szczegółów wzrastała. Należy podkreślić również to, że obrazki powstały specjalnie do puzzli, nie pochodzą z książek o tym bohaterze.

Puzzle są w całości wyprodukowane w Polsce co z pewnością się chwali bo wiemy jak ważne jest wspieranie rodzimego rynku. Wydrukowane są bardzo staranie i pokryte śliską powłoką, dzięki czemu puzzle się nie niszczą tak szybko. Obrazki stworzone przez ilustratorkę Joannę Kłos są wprost przepiękne. Całość oczywiście na podstawie książek Pani Marty Galewskiej-Kustry. 

Cały zestaw 3 kompletów puzzli w najlepszej cenie kupicie: Zestaw 3 puzzli (KLIK w nazwę)
Pucio. Puzzle 3w1 w najlepszej cenie kupicie: Pucio. Puzzle 3w1 (KLIK w nazwę)
Pucio. Czego brakuje? w najlepszej cenie kupicie: Czego brakuje?  (KLIK w nazwę)
Pucio. Co tu pasuje? w najlepszej cenie kupicie: Co tu pasuje?  (KLIK w nazwę)

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Mój 1,5 roczny synek układa już takie puzzelki. W sklepie dla dzieci można znaleźć mnóstwo puzzli już dla najmłodszych. Kiedyś nie było tak dużego wyboru.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do komentowania. Jeśli podoba CI się ten tekst udostępnij go na swoich portalach społecznościowych.


Proszę o przemyślane dobieranie słownictwa i podpisywanie się pod komentarzem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

Odwiedź na na Instagramie

Subscribe